Vylepšete svou výrobní halu / dílnu našimi tlumiči zvuku a získejte výhody:

  • výrazně kratší doba dozvuku
  • účinná izolace strojů a spotřebičů
  • snížená hladina hluku
  • pracovní prostředí, které podporuje koncentraci i bezpečnost
  • větší spokojenost a tím i vyšší motivaci vašich zaměstnanců
  • zdravější a méně stresující pracovní prostředí
soni 471
Tloušťka: 10 mm
soni 471 je tlumič zvuku vyrobený z PUR pěny. V procesu tepelného ražení byl její povrch opatřen nejen atraktivním diamantovým vzorem, ale také zhutněn a utěsněn, takže je velmi robustní a odolný proti znečištění. Reliéf s propustností  navíc zlepšuje akustickou účinnost materiálu - zejména ve frekvenčním rozsahu hluku motoru. Naše akustická pěna soni 471 vyniká vysokou odolností proti hydrolýze a používá se převážně v automobilovém průmyslu. Například soni 471 se ideálně hodí pro použití jako zvukově pohltivé a tepelně izolační obložení interiéru v obytných automobilech, historických a klasických automobilech nebo jiných vozidlech. Splňuje normy požární bezpečnosti pro automobilový průmysl stanovené v normách FMVSS 302 a DIN 75200.soni 471 se snadno řeže ulamovacím nožem na požadovanou velikost a tvar. Jeho nízká hmotnost i volitelná samolepicí zadní strana umožňují snadnou a časově nenáročnou instalaci materiálu

Obsah: 0.5 m² (1 204,00 Kč* / 1 m²)

602,00 Kč*
soni 491
Tloušťka: 10 mm
soni 491 je PUR akustická pěna potažená tenkou PUR fólií. Fólie zabraňuje pronikání nečistot a kapalin a lze ji otřít. Naše akustická pěna soni 491 prokázala svou účinnost během mnoha let praktického používání a úspěšně minimalizuje hladinu hluku a zajišťuje tepelnou izolaci v motorových prostorech a interiérech vozidel. Splňuje normy požární bezpečnosti pro automobilový průmysl stanovené v normách FMVSS 302 a DIN 75200. Také pro izolaci vaší roletové skříně můžeme bez omezení doporučit PUR pěnu.soni 491 vyniká vysokou odolností proti hydrolýze, a tedy výrazně vyšší odolností než běžněji používané pěny. Materiál se snadno řeže na požadovaný rozměr a tvar ulamovacím nožem. Díky samolepicí zadní straně je navíc instalace rychlá a snadná.

Obsah: 0.5 m² (966,00 Kč* / 1 m²)

483,00 Kč*
soni ALU-01
Délka pásky: 10 m | Šířka: 40 mm
Naše lepicí pásky soni jsou ideální pro krytí okrajů, ochranu křehkých povrchů i pro zakrývání spár a prasklin.Vyznačují se vynikající přilnavostí na různých podkladech. Díky širokému spektru použití se naše soni LEPICÍ PÁSKY  staly bestsellerem v profesionálním i soukromém prostředí.soni ALU-01  je lepicí páska na bázi hliníku, která velmi dobře přilne k hladkým, čistým a nemastným povrchům. Její vyztužení zajišťuje mimořádnou odolnost proti roztržení. Tato lepicí páska se dokonale hodí pro naše akustické výrobky soni HEAVY ALU a soni 1116 ALG.

Obsah: 10 m (36,00 Kč* / 1 m)

360,00 Kč*
soni COMFORT
Hrany: bez zkosených hran | Tloušťka: 30 mm
soni COMFORT je velmi odolný zvukový absorbér z bílé PES netkané textilie s mimořádně dobrou schopností pohlcovat zvuk. Kromě toho soni COMFORT nabízí vynikající hodnoty požární odolnosti. soni COMFORT byl úspěšně testován podle požární normy DIN 4102 a je klasifikován jako nehořlavý (B1). Je proto vhodným materiálem pro všechny aplikace, které vyžadují jak účinné snížení hluku, tak plný soulad s předpisy požární bezpečnosti. Při použití jako stropní prvek splňuje soni COMFORT také požadavky na odolnost proti nárazu podle normy DIN 18032-3 a je ideální pro použití ve sportovních zařízeních a tělocvičnách. Navíc soni COMFORT neobsahuje minerální vlákna a je fyziologicky zcela bezpečný. To vše dělá ze soni COMFORT skutečného univerzálního pomocníka pro účinná opatření na úpravu zvuku v nejrůznějších typech místností. Pro zakrytí celých ploch stěn nebo stropů doporučujeme použít soni COMFORT F. Zatímco soni COMFORT má rovné hrany, soni COMFORT F má po celém obvodu zkosené hrany (10 x 10 mm), což při instalaci od okraje k okraji vytváří krásný vizuální efekt.Další výhoda: Výsledný vzor pomáhá zakrýt případné nerovnosti na stropě nebo stěně. V případě potřeby lze soni COMFORT a soni COMFORT F nařezat na požadovaný rozměr a tvar ulamovacím nožem nebo pilkou s ostřím vhodným k řezání měkkých materiálů. Pro upevnění absorpčních panelů na stěnu nebo strop doporučujeme náš soni SPECIÁLNÍ LEPIDLO, naši soni VELCRO tape nebo naši soni ZÁVĚS samolepicí.

Obsah: 0.5 m² (1 100,00 Kč* / 1 m²)

550,00 Kč*
soni COMPOSITE
Barva: černá | Tloušťka: 32 mm
soni COMPOSITE je kombinovaný výrobek vyrobený z naší syntetické soni EVA těžké fólie a akustické pěny laminované dekorativní plstěnou vrstvou. Tato ideální kombinace zajišťuje dvojí protihlukový účinek: pohlcování zvuku plus zvukovou izolaci - pro obzvláště vysokou celkovou účinnost při snižování hladiny hluku.soni COMPOSITE je obzvláště vhodný pro izolaci proti přenosu zvuku. Například při montáži na stěnu směrem k sousednímu bytu nebo na tzv. stavební příčku dosahuje náš dvouvrstvý akustický výrobek znatelného snížení hluku. Pro individuální designové možnosti máte na výběr z různých barev plsti.Pomocí ulamovacího nože můžete soni COMPOSITE nařezat na požadovanou velikost a tvar. Samolepicí zadní strana slouží především jako pomůcka při instalaci.

Obsah: 0.5 m² (2 448,00 Kč* / 1 m²)

1 224,00 Kč*
soni DECOR
Tloušťka: 30 mm | Zadní strana: není samolepicí (nk)
Naše akustická pěna soni DECOR se skládá z polyuretanové pěny laminované povrchovou vrstvou z netkané textilie pohlcující zvuk. Černá polyesterová netkaná textilie je mimořádně odolná a zároveň odpuzuje olej a pohonné hmoty.Díky odolnému povrchu z netkané textilie se soni DECOR hojně používá v technických aplikacích. Soni DECOR se například ideálně hodí pro použití jako zvukově pohltivé a tepelně izolační vnitřní obložení v mobilních domech,  automobilech nebo jiných vozidlech. Také ve vaší domácí dílně dosáhne soni DECOR účinného snížení hluku.Ulamovacím nožem můžete soni DECOR nařezat na požadovanou velikost a tvar. Nízká hmotnost materiálu a volitelná samolepicí zadní strana umožňují snadnou a časově nenáročnou instalaci. Pro upevnění nesamolepicí verze doporučujeme náš soni SPECIÁLNÍ LEPIDLO.

Obsah: 0.5 m² (1 102,00 Kč* / 1 m²)

551,00 Kč*
soni EVA
Tloušťka: 1.5 mm | Zadní strana: není samolepicí (nk)
soni EVA je měkká, elastická těžká fólie na bázi polymerů EPDM/EVA s příměsí nehořlavých minerálů.Naše silná vrstva soni EVA je vhodná speciálně pro technické aplikace, vozidla a stroje. Je určena k eliminaci vibrací a bubnování plechových a kovových dílů. Při aplikaci na kovovou konstrukci soni EVA účinně sníží hladinu hluku a zabrání přenosu hluku a vibrací.U soni EVA slouží volitelné samolepicí vybavení zadní strany především jako montážní pomůcka. V případě instalace na svislý povrch nebo na strop doporučujeme dodatečné mechanické upevnění.

Obsah: 0.5 m² (870,00 Kč* / 1 m²)

435,00 Kč*
soni HEAVY
Tloušťka: 1.8 mm
soni HEAVY je těžká fólie z asfaltu modifikovaného elastomerem. Její povrch je chráněn průhlednou polyesterovou fólií.Naše soni HEAVY proti “bubnování” se široce používá pro technické aplikace a také ve vozidlech a strojích. Je určena k eliminaci vibrací a bubnování plechových a kovových dílů. Jako těžká / zvukotěsná fólie soni HEAVY přináší dvojí účinek: izolaci hluku šířeného vzduchem a tlumení hluku šířeného konstrukcí. Výrobek boduje vynikajícími izolačními vlastnostmi.Volitelná samolepicí zadní strana usnadňuje instalaci panelů. V případě instalace na svislý povrch nebo na strop je nutné dodatečné mechanické upevnění.

Obsah: 0.5 m² (876,00 Kč* / 1 m²)

438,00 Kč*

Popis


Regulace hluku ve výrobních halách a dílnách

Hluk je stále častěji označován za jeden z nejsilnějších stresových faktorů na pracovišti. Zejména ve velkých výrobních halách s mnoha hlasitými stroji může být hladina hluku neúnosně vysoká.  To vytváří nejen kontraproduktivní pracovní prostředí, ale může mít i řadu negativních účinků na zdraví. Trvalá hluková zátěž ztěžuje soustředěnou práci a také zvyšuje riziko úrazů. Směrnice pro pracoviště a platné předpisy o ochraně před hlukem proto vyžadují, aby byla hladina hluku na pracovištích co nejvíce snížena.


Naše speciální akustické výrobky pro výrobní haly a dílny podporují příjemnou, motivující a bezpečnou pracovní atmosféru.  Aplikací a použití je mnoho. Například prostory, kde jsou umístěny hlučné stroje, lze akusticky "ohradit". Nebo lze na stropy a stěny instalovat protihlukové výrobky, které snižují úroveň odrazu zvuku. Tím se zkrátí doba dozvuku a celková hlasitost hluku se tak sníží na únosnou míru.

Zprávy z terénu

Snížení hluku v dílně

Po odhlučnění pracovního místa v dílně naším materiálem nám zákazník řekl:

Protože v naší dílně používáme pneumatické nářadí, měli jsme vážný problém s vysokofrekvenčním hlukem. Protože jsme nechtěli pracovní prostory úplně oddělit příčkou, rozhodli jsme se vybavit pracoviště zvukově izolačními boxy.

Vnitřní strany boxů jsme vyložili 30 mm pěnou soni WAVE, která je na vnitřní povrch přilepena speciálním lepidlem soniflex. Protihlukové panely soni WAVE se snadno řežou ulamovacím nožem na koberce a aplikace speciálního lepidla soniflex také není žádná raketová věda. Díky utěsněnému povrchu protihlukových panelů je snadné odfouknout případné nahromadění prachu.

Toto opatření pomohlo snížit hluk vydávaný kompresorem na přijatelnou úroveň, zejména ve vysokofrekvenčním pásmu. Podařilo se nám dosáhnout snížení hladiny hluku o 5-6 decibelů, měřeno přibližně 1 m za zvukově izolačními boxy.


Odhlučnění zkušebního zařízení

Po odhlučnění kavitačního zkušebního zařízení materiálem soniflex hlásí katedra materiálových věd německé univerzity:

Náš systém kavitačního testování pracující s ultrazvukem a bez zvukové izolace způsoboval velmi nepříjemný vysokofrekvenční hluk. Proto bylo zapotřebí použít nějaký typ akustické izolace.

Nyní, když je skříň obložena protihlukovými panely soni WAVE, nejsou již vysokofrekvenční zvuky při zavřených dveřích skříně téměř slyšet.

Řezání a instalace akustických pěnových panelů soni WAVE bylo opravdu snadné - a jsme naprosto spokojeni s výsledkem zvukové izolace a útlumu zvuku, kterého jsme tímto jednoduchým opatřením dosáhli.


Zvuková izolace krytu stroje

Po úspěšném odhlučnění krytu stroje náš zákazník hlásí:

Během zkušebního provozu před převzetím si zákazník stěžoval na vysokou hlučnost odvápňovacího stroje: kovový kryt vibroval a vydával hluk pohonu ven. Pro tlumení hluku přenášeného konstrukcí plechového opláštění a současnou zvukovou izolaci bylo plechové opláštění z vnitřní strany obloženo akustickými deskami soni COMPOSITE o tloušťce 32 mm. Těžká fólie soni EVA 3-01 obsažená v akustických rohožích zabraňuje vibracím kovového krytu a akustická pěna soni 471Ä pohlcuje hluk.

Zvukově izolační panely zajistily zřetelné snížení hluku. Řezání a zpracování bylo velmi snadné. Samolepicí povrch výborně přilne ke kovu.

Zvuková izolace dílny v garáži

Protihlukové opatření v garáži firmy:

Čištění suchým ledem způsobuje hluk ve vysokofrekvenčním pásmu. Vnitřní stěny místnosti byly kompletně obloženy zvukově izolačními deskami soni WAVE a soni RESIST o tloušťce 50 mm.

Pro spolehlivé upevnění panelů soni WAVE bylo použito speciální lepidlo soniflex (není vhodné pro PE pěny, např. soni RESIST).

Vysokofrekvenční hluk je pohlcován akustickými panely soni WAVE, čímž se snižuje hladina hluku.

A pohlcující vlastnosti soni RESIST snižují hlučnost mimo garáž.

Výsledek: Akustické panely soni WAVE a soni RESIST pohlcují vysokofrekvenční hluk a snižují hladinu hluku v garáži. Celkově byl výsledek více než uspokojivý a redukce šumu byla lepší, než se požadovalo.


Snížení hluku pracovního prostoru v suterénu

Náš klient nás informoval o projektu protihlukové ochrany ve své dílně v suterénu:

Suterén našeho dvojdomku je zařízen jako truhlářská dílna, kde pracuji ve volném čase. Různé stroje produkují velký hluk, který znepříjemňuje práci a je slyšet i v místnostech o patro výš.

Při hledání řešení pro snížení hluku jsem na webových stránkách společnosti soniflex našel akustickou pěnu soni WAVE. Těmito akustickými panely jsem obložil strop sklepní místnosti, abych pohltil hluk šířený vzduchem, který produkují mé truhlářské stroje.

Před zahájením projektu jsem požádal o radu tým společnosti soniflex, který mi potvrdil, že díky své robustnosti a vynikajícím hodnotám absorpce je soni WAVE pro zamýšlenou aplikaci dokonale vhodný. Jejich další rady: Upevnění akustických panelů na jednoduchou kostru z dřevěných latí namísto jejich přímého lepení na strop by dále zlepšilo účinek pohlcování hluku, zejména v oblasti nízkých frekvencí.

Rozhodl jsem se připevnit protihlukové panely přímo ke stropu pomocí speciálního lepidla soniflex, protože to umožňuje určité nastavení, než lepidlo zatuhne.