Vybavte své tepelné čerpadlo / systém HVAC našimi zvukovými pohlcovači a získejte výhody:

  • méně hluku ze spotřebičů a čerpadel
  • méně průtokových zvuků z ventilačního systému 
  • spolehlivá zvuková izolace vašeho tepelného čerpadla
  • výrazné snížení hladiny hluku
  • spotřebičů, aby se zabránilo přenosu hluku
soni ALU-01
Délka pásky: 10 m | Šířka: 40 mm
Naše lepicí pásky soni jsou ideální pro krytí okrajů, ochranu křehkých povrchů i pro zakrývání spár a prasklin.Vyznačují se vynikající přilnavostí na různých podkladech. Díky širokému spektru použití se naše soni LEPICÍ PÁSKY  staly bestsellerem v profesionálním i soukromém prostředí.soni ALU-01  je lepicí páska na bázi hliníku, která velmi dobře přilne k hladkým, čistým a nemastným povrchům. Její vyztužení zajišťuje mimořádnou odolnost proti roztržení. Tato lepicí páska se dokonale hodí pro naše akustické výrobky soni HEAVY ALU a soni 1116 ALG.

Obsah: 10 m (36,00 Kč* / 1 m)

360,00 Kč*
soni COMPOSITE
Barva: černá | Tloušťka: 32 mm
soni COMPOSITE je kombinovaný výrobek vyrobený z naší syntetické soni EVA těžké fólie a akustické pěny laminované dekorativní plstěnou vrstvou. Tato ideální kombinace zajišťuje dvojí protihlukový účinek: pohlcování zvuku plus zvukovou izolaci - pro obzvláště vysokou celkovou účinnost při snižování hladiny hluku.soni COMPOSITE je obzvláště vhodný pro izolaci proti přenosu zvuku. Například při montáži na stěnu směrem k sousednímu bytu nebo na tzv. stavební příčku dosahuje náš dvouvrstvý akustický výrobek znatelného snížení hluku. Pro individuální designové možnosti máte na výběr z různých barev plsti.Pomocí ulamovacího nože můžete soni COMPOSITE nařezat na požadovanou velikost a tvar. Samolepicí zadní strana slouží především jako pomůcka při instalaci.

Obsah: 0.5 m² (2 448,00 Kč* / 1 m²)

1 224,00 Kč*
soni EVA
Tloušťka: 1.5 mm | Zadní strana: není samolepicí (nk)
soni EVA je měkká, elastická těžká fólie na bázi polymerů EPDM/EVA s příměsí nehořlavých minerálů.Naše silná vrstva soni EVA je vhodná speciálně pro technické aplikace, vozidla a stroje. Je určena k eliminaci vibrací a bubnování plechových a kovových dílů. Při aplikaci na kovovou konstrukci soni EVA účinně sníží hladinu hluku a zabrání přenosu hluku a vibrací.U soni EVA slouží volitelné samolepicí vybavení zadní strany především jako montážní pomůcka. V případě instalace na svislý povrch nebo na strop doporučujeme dodatečné mechanické upevnění.

Obsah: 0.5 m² (870,00 Kč* / 1 m²)

435,00 Kč*
soni HEAVY
Tloušťka: 1.8 mm
soni HEAVY je těžká fólie z asfaltu modifikovaného elastomerem. Její povrch je chráněn průhlednou polyesterovou fólií.Naše soni HEAVY proti “bubnování” se široce používá pro technické aplikace a také ve vozidlech a strojích. Je určena k eliminaci vibrací a bubnování plechových a kovových dílů. Jako těžká / zvukotěsná fólie soni HEAVY přináší dvojí účinek: izolaci hluku šířeného vzduchem a tlumení hluku šířeného konstrukcí. Výrobek boduje vynikajícími izolačními vlastnostmi.Volitelná samolepicí zadní strana usnadňuje instalaci panelů. V případě instalace na svislý povrch nebo na strop je nutné dodatečné mechanické upevnění.

Obsah: 0.5 m² (876,00 Kč* / 1 m²)

438,00 Kč*
soni HEAVY ALU
soni HEAVY ALU je zvukotěsná vrstva z elastomerem modifikovaného asfaltu s hliníkovým povrchem. Teplo odrážející účinek hliníkové vrstvy zajišťuje soni HEAVY ALU dobrou klasifikaci požární bezpečnosti.Naše antivibrační fólie soni HEAVY ALU se používá převážně pro technické aplikace a při výrobě vozidel a strojů. Při aplikaci na kovovou konstrukci soni HEAVY ALU účinně sníží hladinu hluku a zabrání přenosu hluku a vibrací. Jako zvukotěsná vrstva poskytuje soni HEAVY ALU dvojí účinek: izolaci hluku šířeného vzduchem a tlumení hluku šířeného konstrukcí.Samolepicí zadní strana slouží především jako montážní pomůcka. V případě instalace na svislý povrch nebo na strop je nutné dodatečné mechanické upevnění.

Obsah: 0.5 m² (1 342,00 Kč* / 1 m²)

671,00 Kč*
soni NARÁŽECÍ TRN (20 kusů)
délka kolíku: Sada 2 (délka kolíku: 63 mm)
Naše soni NARÁŽECÍ TRNY nabízejí snadný a rychlý způsob instalace akustických materiálů na hladké a čisté povrchy.soni NARÁŽECÍ TRNY mají základ se samolepicí zadní stranou. Vysoce kvalitní lepidlo zajišťuje dlouhodobě bezpečnou instalaci našich akustických materiálů. Pomocí přiloženého fixačního destičky udržíte protihlukový materiál na místě. A jako poslední krok zakryjte špičku ocelového kolíku ochrannou krytkou.Sada se skládá z 20 základních desek s trnem, fixačních destiček a ochranných krytek.Sada 1 (délka kolíku: 42 mm) je vhodná pro panely o tloušťce 25 - 30 mm.Sada 2 (délka kolíku: 63 mm) je vhodná pro panely o tloušťce 50 mm.Sada obsahuje  20 ks

Varianty od 391,35 Kč*
411,13 Kč*
soni RESIST
Barva: bílá | Tloušťka: 25 mm | Zadní strana: není samolepicí (nk)
Náš protihlukový panel soni RESIST se skládá z polyethylenové pěny s uzavřenými buňkami, která má zvukově izolační i zvukově pohltivé vlastnosti. Díky své uzavřené buněčné struktuře je soni RESIST obzvláště vhodný pro aplikace, kde může přijít do styku s vlhkostí. Extrémně pevný a nárazuvzdorný zvukově izolační materiál nepředstavuje prostředí pro růst mikroorganismů a v případě potřeby jej lze očistit. soni RESIST je nehořlavý podle normy DIN 4102, což bylo prokázáno při zkouškách B1. Proto je tento výrobek vynikajícím řešením pro tlumení hluku všude tam, kde potřebujete snížit hladinu hluku pomocí materiálů, které splňují přísné předpisy o požární bezpečnosti. Volitelná samolepicí zadní strana usnadňuje instalaci panelů. Při montáži nad hlavou nebo na nerovný povrch je nutné (dodatečné) mechanické upevnění.

Obsah: 0.5 m² (1 098,00 Kč* / 1 m²)

Varianty od 517,00 Kč*
549,00 Kč*
soni RESIST Box - Jednotlivé prvky
Barva: bílá | Velikost: 500 x 500 mm
Snadná montáž – jednotlivé puzzle - soni RESIST Box je přizpůsobitelný box pro regulaci hluku, který sestavíte během několika minut.Zámkové akustické prvky jsou vyrobeny z polyethylenové pěny s uzavřenými buňkami. Jsou k dispozici ve dvou různých velikostech a lze je snadno a rychle spojit.Díky vynikajícím zvukově izolačním a zvukově pohltivým vlastnostem materiálu je soni RESIST Box ideální pro použití jako univerzální kryt kompresoru.Pro bazénová čerpadla a tepelná čerpadla, která jsou vystavena povětrnostním vlivům, je speciální verze soni RESIST Box UV praktickým a účinným řešením ochrany proti hluku díky UV stabilitě akustických prvků.

Varianty od 627,00 Kč*
733,00 Kč*

Popis


Hluková izolace pro vytápění | větrání | klimatizační systémy / tepelná čerpadla

Tepelná čerpadla vzduch/voda se často instalují vedle domu, na dvoře nebo na zahradě. Sousedé se proto mohou cítit obtěžováni hlukem tepelného čerpadla v pozadí.


Pokud si přejete zachovat dobré vztahy se sousedy, můžete tepelné čerpadlo odhlučnit, např. pomocí účinných protihlukových materiálů od společnosti soniflex. Za tímto účelem doporučujeme vybudovat kryt z impregnovaného dřeva nebo odolného plastu ve vzdálenosti cca 30 cm od zdroje hluku (mj. kvůli teplu, které čerpadlo produkuje). Z vnitřní strany je pak kryt obložen naším zvukově izolačním výrobkem soni RESIST UV. Mezi hlavní výhody tohoto výrobku patří jeho dvojitá akustická účinnost zvukové izolace a odhlučnění - pro vynikající celkový účinek snížení hluku. Kromě toho je stabilní vůči UV záření a odolný vůči povětrnostním vlivům.

Řešení pro dodatečnou montáž větracích systémů
Centrální větrací systém je velmi praktické vybavení, ale v mnoha případech má nevýhodu v tom, že je hlučný. Při provozu na nejvyšší stupeň může vydávat nepříjemné zvuky proudění, což zhoršuje pohodlí doma.  Nyní je snadné dovybavit standardní větrací systémy účinným řešením pro regulaci hlukunaše akustické panely.

Zprávy z terénu

Odhlučnění venkovního tepelného čerpadla

Zákazník z Německa si zakoupil náš materiál pro odhlučňovací stěnu kolem venkovního tepelného čerpadla. Zde je jeho zpráva:

Pro zvukově izolační stěnu, kterou jsem chtěl postavit kolem svého venkovního tepelného čerpadla, jsem zakoupil 50 mm silné zvukově izolační desky soni RESIST UV.

Dodání bylo velmi rychlé a s UV panely soni RESIST se snadno pracuje. Lze je velmi přesně řezat ostrým nožem na koberce. Po rozřezání jsem pomocí šroubů připevnil akustické desky k hliníkovým panelům.

Abych dosáhl lepšího rozložení síly, použil jsem velmi velké podložky. S výsledkem protihlukového opatření jsem velmi spokojen. Emise zvuku tepelného čerpadla se podstatně snížila, přestože jsou protihlukové stěny instalovány pouze ze tří stran. Pouze pokud stojíte přímo před tepelným čerpadlem, stále ho slyšíte, ale sousedé už neuslyší prakticky nic.

Zvukově izolační desky soni RESIST UV doporučuji bez omezení, zejména pro venkovní použití. Velké poděkování za velmi příjemnou a kompetentní podporu a rychlé doručení.


Odhlučňovací kryt pro tepelné čerpadlo

Jiný klient použil náš materiál na kryt pro tepelné čerpadlo. Zde je jeho vyjádření k projektu:
Protože si můj syn stěžoval, že mu hluk našeho tepelného čerpadla ruší noční spánek, půjčil jsem si měřič hladiny zvuku. Měření ukázalo, že v blízkosti tepelného čerpadla dosahuje hladina hluku hodnot přes 50 dB!

Začal jsem tedy hledat řešení. Tým společnosti soniflex navrhl vybudovat odhlučňovací kryt, který by byl zevnitř obložen akustickými pěnovými panely soni RESIST UV, které kombinují odhlučňovací a zvukově izolační efekt. Vnitřní strana bočních stěn je pokryta 50 mm silnými protihlukovými deskami soni RESIST UV, strop stejným materiálem. Kryt jsem postavil sám.

Po instalaci odhlučňovacího krytu jsme na stejném místě znovu změřili hladinu hluku: snížení o více než 10 dB!
Stavba odhlučňovacího krytu pro tepelné čerpadlo tak přinesla vynikající výsledky! Akustické pěnové desky soni RESIST UV se velmi snadno řezaly na míru a instalovaly. Moje očekávání byla zcela naplněna.

Zvukově izolační kryt pro odhlučnění tepelného čerpadla bazénu

Po instalaci zvukově izolačního krytu s naším materiálem pro odhlučnění tepelného čerpadla u bazénu nám jeden klient poslal tuto zprávu:

Na základě podrobných rad týmu soniflex jsme nechali naše bazénové tepelné čerpadlo vybavit zvukově izolačním krytem pro snížení hladiny hluku. Zvukově tlumicí účinek je vynikající. Zvukově izolační kryt byl vyroben přesně na míru rozměrům tepelného čerpadla společností BayerDesign v Gaimersheimu. Je vyrobena z panelů z pěnového PVC; vnitřní plochy jsou pokryty 25 mm silnými zvukově izolačními panely soni RESIST.

Konstrukční rám je vyroben z nerezové oceli a lze jej přizpůsobit výškovým rozdílům. S výjimkou levé strany s perforací pro přívod vzduchu jsou všechny vnitřní plochy včetně zadní stěny obloženy akustickými pěnovými panely soni RESIST.