Akustika místnosti

Prostorová akustika je do značné míry ovlivněna povrchy vlastní místnosti (strop, podlaha, stěny) ale i povrchy jejího zařízení (nábytek, závěsy, koberec atd.).

Vysoce odrazivé povrchy, které se často používají v moderní architektuře, způsobují dlouhou dobu dozvuku a následně vysokou hladinu hluku a špatnou srozumitelnost řeči.

Pro zlepšení akustiky místnosti se používají různé produkty nebo opatření, která můžete pohodlně objednat u soniflexu. Díky použití vhodného absorbéru zvuku docílíte příjemné atmosféry a nálady prostoru. Naše akustická řešení s účinnými akustickými materiály zlepšují nejen akustické vlastnosti prostoru, ale slouží jako vkusné individuální doplňky podporující dobrou atmosféru.
soni AKUSTICKÝ PARAVAN
Barva: tmavě šedá | Velikost: 1800 x 800 mm
Náš soni AKUSTICKÝ PARAVAN účinně odhlučňuje i poskytuje zaměstnancům větší soukromí a zároveň  osvěží všechny typy místností nejnovějšími trendy barev. Základem našeho soni AKUSTICKÉHO PARAVANU je netkaný panel, který je na obou stranách vyztužen vrstvou zhutněné polyesterové netkané textilie. Viditelné plochy jsou pokryty kvalitním plstěným materiálem odolným proti znečištění a je i  dekorativním materiálem. Zaoblené horní rohy akustické příčky vytvářejí moderní, atraktivní vzhled. Náš soni AKUSTICKÝ PARAVAN má velmi dobrou schopnost pohlcovat zvuk a lze jej flexibilně nasadit všude tam, kde potřebujete snížit hladinu hluku. Snadno sestavitelné akustické příčky harmonicky zapadají do architektury kanceláře a vytvářejí příjemné akustické podmínky pro soustředěnou práci. Praktický tip: Obě strany přepážky lze použít jako nástěnku. Díky volitelným vysoce kvalitním soni FIX Base (není součástí dodávky) z odolné nerezové oceli je montáž a instalace akustické příčky naprosto snadná. Více informací naleznete v montážním návodu

Varianty od 8 363,62 Kč*
9 884,74 Kč*
soni CIRCLE
Barva: oranžová | Velikost: Ø 380 mm
soni CIRCLE je kruhový akustický prvek pro pohlcování zvuku a optimalizaci akustiky místnosti. Skládá se z bílého polyesterového rouna laminovaného vizuálně atraktivní dekorativní plstí v moderních trendových barvách. Nástěnné absorbéry jsou k dispozici ve dvou různých velikostech - pro individuální design místnosti podle vašich představ.Již obsazení 30 % podlahové plochy místnosti výrazně zlepšuje akustiku místnosti. Instalace soni CIRCLE snižuje dozvuk, což vede k příjemnější atmosféře a nižší hladině hluku, zejména v kancelářích, call centrech, vstupních prostorách nebo zasedacích místnostech.soni CIRCLE splňuje požární normy požadované pro stavebnictví podle norem DIN EN ISO 13501 a DIN 4102 (nehořlavost). To znamená, že soni CIRCLE můžete bez obav použít všude tam, kde je třeba snížit hladinu hluku a zároveň splnit protipožární předpisy.Pro upevnění soni CIRCLE na hladké a čisté povrchy doporučujeme použít naše speciální lepidlo soni SPECIÁLNÍ LEPIDLO. Alternativně lze akustický absorbér připevnit na stěně pomocí naší samolepicí pásky soni VELCRO tape.

Varianty od 261,00 Kč*
451,00 Kč*
soni COLOR
Barva: zelená
Naše akustické desky soni COLOR se skládají z bílé polyesterové netkané textilie, která je laminovaná jemně strukturovaným plstěným materiálem v atraktivních trendových barvách. Akustické panely mají krásné barevné akcenty a vytvářejí příjemně tichou atmosféru. Pro znatelné zlepšení akustiky místnosti doporučujeme obložit 30-50 % povrchu stropu/stěn akustickými panely, nejlépe rovnoměrně, aby byl výsledek co nejlepší. Materiál snižuje dozvuk zvuku a vytváří příjemnější atmosféru.soni COLOR splňuje požadavky na požární bezpečnost ve stavebnictví stanovené evropskou normou DIN EN ISO 13501. To znamená, že akustické panely soni COLOR můžete použít jako obložení stěn a stropů všude tam, kde potřebujete snížit hladinu hluku pomocí materiálů, které splňují přísné předpisy požární bezpečnosti.soni COLOR lze upevnit na hladké a čisté povrchy pomocí našeho soni SPECIÁLNÍHO LEPIDLA. Pokud nechcete použít lepidlo na celý povrch, doporučujeme jako alternativní způsob fixace použít naši soni VELCRO PÁSKU. Poznámka: páska soni VELCRO je vhodná pouze pro montáž na stěnu, nikoli pro montáž na strop.

Obsah: 0.5 m² (2 370,00 Kč* / 1 m²)

1 185,00 Kč*
soni COLOR Design
Our soni COLOR Design tiles are distinctive, colorful design elements measuring 618 x 618 mm for convenient insertion into existing standard grid ceilings or Odenwald-system ceilings (OWA). They will turn every ceiling into a highlight of interior design. Especiallywhen combined with our soni COLOR RD / soni COMFORT SD soundabsorber tiles,the decorative inserts can be used to create delightful patternson the ceiling. soni COLOR Design tiles consist of a thermally compressed polyester non-woven with a 3D surface, covered with a thin felt layer in fashionable marbled colors. The product is available in two designs: soni COLOR YinYang and soni COLOR Wave. soni COLOR Design has been tested according to the European fire safety regulations set down in DIN 13501-1 and is classified as flame-retardant. This means you can use soni COLOR Design tiles wherever you need to reduce the noise level with materials that meet strict fire safety regulations.

Obsah: 0.382 m² (3 889,08 Kč* / 1 m²)

1 485,63 Kč*
soni COLOR RD
Barva: oranžová
soni COLOR RD je náš zvukový pohlcovač pro roštové podhledy o rozměrech 620 x 620 mm, který lze bez větší námahy vložit do stávajících standardních podhledů. Skládá se z bílého polyesterového rouna, které pohlcuje zvuk a je laminováno tenkým plstěným povrchem v aktuálních trendových barvách.Akustické prvky soni COLOR RD výrazně snižují hladinu zvuku v místnosti a pomáhají zlepšit akustiku v kancelářích, zasedacích místnostech nebo lékařských ordinacích. Ve školách, školkách a mateřských centrech je soni COLOR RD také osvědčeným akustickým prvkem pro snížení hluku.soni COLOR RD splňuje evropskou protipožární normu požadovanou pro stavebnictví podle DIN EN ISO 13501-1. To znamená, že akustické panely soni COLOR RD můžete použít jako stropní a stěnové obklady všude tam, kde je třeba snížit hladinu hluku a zároveň splnit protipožární předpisy.Pro použití jako absorbér na stěnu lze soni COLOR RD připevnit na hladké a čisté povrchy pomocí našeho soni SPECIÁLNÍHO LEPIDLA. Pokud nechcete použít lepidlo na celý povrch, doporučujeme jako alternativní způsob fixace naši soni VELCRO pásku. Poznámka: páska soni VELCRO je vhodná pouze pro montáž na stěnu, nikoli pro montáž na strop.

Obsah: 0.384 m² (2 164,06 Kč* / 1 m²)

831,00 Kč*
soni COMFORT
Hrany: bez zkosených hran | Tloušťka: 30 mm
soni COMFORT je velmi odolný zvukový absorbér z bílé PES netkané textilie s mimořádně dobrou schopností pohlcovat zvuk. Kromě toho soni COMFORT nabízí vynikající hodnoty požární odolnosti. soni COMFORT byl úspěšně testován podle požární normy DIN 4102 a je klasifikován jako nehořlavý (B1). Je proto vhodným materiálem pro všechny aplikace, které vyžadují jak účinné snížení hluku, tak plný soulad s předpisy požární bezpečnosti. Při použití jako stropní prvek splňuje soni COMFORT také požadavky na odolnost proti nárazu podle normy DIN 18032-3 a je ideální pro použití ve sportovních zařízeních a tělocvičnách. Navíc soni COMFORT neobsahuje minerální vlákna a je fyziologicky zcela bezpečný. To vše dělá ze soni COMFORT skutečného univerzálního pomocníka pro účinná opatření na úpravu zvuku v nejrůznějších typech místností. Pro zakrytí celých ploch stěn nebo stropů doporučujeme použít soni COMFORT F. Zatímco soni COMFORT má rovné hrany, soni COMFORT F má po celém obvodu zkosené hrany (10 x 10 mm), což při instalaci od okraje k okraji vytváří krásný vizuální efekt.Další výhoda: Výsledný vzor pomáhá zakrýt případné nerovnosti na stropě nebo stěně. V případě potřeby lze soni COMFORT a soni COMFORT F nařezat na požadovaný rozměr a tvar ulamovacím nožem nebo pilkou s ostřím vhodným k řezání měkkých materiálů. Pro upevnění absorpčních panelů na stěnu nebo strop doporučujeme náš soni SPECIÁLNÍ LEPIDLO, naši soni VELCRO tape nebo naši soni ZÁVĚS samolepicí.

Obsah: 0.5 m² (1 100,00 Kč* / 1 m²)

550,00 Kč*
soni COMFORT SD
Barva: bílá
soni COMFORT SD jsou čtvercové akustické prvky o rozměrech 620 x 620 mm pro pohodlné zabudování do standardních podhledů nebo systémových podhledů.soni COMFORT SD se skládá z velmi účinného polyesterového rouna, které pohlcuje zvuk. Díky speciálnímu tepelnému zhutnění má lícová strana bílých desek hladkou a vizuálně atraktivní povrch.Akustické prvky soni COMFORT SD výrazně snižují dozvuk v místnosti a pomáhají zlepšit akustiku místnosti například v kancelářích, seminárních místnostech nebo čekárnách. Ve školách, jeslích, školkách a velkých halách je soni COMFORT SD také účinným prostředkem ke snížení hluku a znatelně zlepšuje atmosféru v místnosti.soni COMFORT SD splňuje evropskou protipožární normu požadovanou pro stavebnictví podle DIN EN ISO 13501-1. To znamená, že akustické panely soni COMFORT SD můžete použít jako stropní obklad všude tam, kde je třeba snížit hladinu hluku a zároveň splnit protipožární předpisy.Praktický tip: Pokud chcete svůj strop oživit, doporučujeme použít soni COMFORT SD v kombinaci s našimi stropními deskami soni COLOR RD nebo soni COLOR Design v mnoha stylových barvách - výrazný povrchový design, který z vašeho stropu udělá opravdovou pastvu pro oči.

Obsah: 0.384 m² (1 247,40 Kč* / 1 m²)

479,00 Kč*
soni COMPOSITE
Barva: černá | Tloušťka: 32 mm
soni COMPOSITE je kombinovaný výrobek vyrobený z naší syntetické soni EVA těžké fólie a akustické pěny laminované dekorativní plstěnou vrstvou. Tato ideální kombinace zajišťuje dvojí protihlukový účinek: pohlcování zvuku plus zvukovou izolaci - pro obzvláště vysokou celkovou účinnost při snižování hladiny hluku.soni COMPOSITE je obzvláště vhodný pro izolaci proti přenosu zvuku. Například při montáži na stěnu směrem k sousednímu bytu nebo na tzv. stavební příčku dosahuje náš dvouvrstvý akustický výrobek znatelného snížení hluku. Pro individuální designové možnosti máte na výběr z různých barev plsti.Pomocí ulamovacího nože můžete soni COMPOSITE nařezat na požadovanou velikost a tvar. Samolepicí zadní strana slouží především jako pomůcka při instalaci.

Obsah: 0.5 m² (2 448,00 Kč* / 1 m²)

1 224,00 Kč*

Zlepšení prostorové akustiky

Chcete-li zlepšit akustiku prostoru, je třeba každý prostor individuálně posoudit. Vždy je cílem: redukovat dozvuk a zvýšit srozumitelnost řeči. Naše zvukové izolace jsou vhodné pro různé prostory.


Zvukové izolace pro kanceláře

Ať se jedná o malou nebo velkou kancelář, doba dozvuku by měla být vždy co nejkratší. Našim zákazníkům doporučujeme instalovat akustické panely. Zde výrobky pohlcující zvuk dokonale zapadají do vybavení místností. Telefonní hovory, debaty kolegů a další šumy budou méně rušivé.


Akustika v prostorech gastronomie

Bez vhodného akustického absorbéru může být v restauraci, baru nebo kavárně nepříjemně hlučno. Díky dlouhému dozvuku a tím špatné srozumitelnosti řeči se hosté můžou cítit nepříjemně. Díky vhodným absorbérům zvuku umístěným na stropu, pod stropem a na stěnách můžete výrazně zlepšit pohlcování dozvuku a akustiku prostor.


Akustika v halách bazénů

Mnoho krytých bazénů trpí špatnými zvukovými podmínkami a/nebo vysokou hladinou hluku, protože nepřítomnost materiálů pohlcujících zvuk umožňuje, aby se zvukové vlny odrážely tam a zpět od zvukově tvrdých povrchů.. Akustika tím trpí a s ní i pohoda návštěvníků. Využijte nevyužité prostory pro naše pohlcovače soniflex a zpříjemněte svým hostům pobyt.


Akustika místnosti ve středisku denní péče | mateřské škole

Velký počet hrajících si, smějících se nebo brebentících dětí – hladina hluku v jeslích nebo školce může být velmi vysoká. Lze ji však výrazně snížit instalací různých tlumičů hluku. Ať už se jedná o barevné kola a kolečka nebo pěnová zvířátka, náš sortiment nabízí širokou škálu možností, jak optimalizovat akustiku místnosti.

Akustika v obytných prostorech

Doma chceme mít klid a pohodlí. Po dni plném stresu v zaměstnání je zapotřebí akusticky příjemné prostředí k načerpání nové energie. Podle typu místnosti máme na soniflexu odpovídající materiály pro vybavení stěn a stropů.


Akustika čekáren

Ať u lékaře, na úřadě nebo v bance, čekárna je známa svou klidnou atmosférou. Pro možnost poskytnout takové prostředí Vašim pacientům, klientům nebo zákazníkům, nabízíme Vám v Soniflexu odpovídající absorbéry zvuku pro čekárny, vždy s cílem dosáhnout příjemného prostředí.


Akustika nahrávacího studia, zkušebny

Akustika hraje v nahrávacím studiu obzvlášť důležitou roli a je rozhodující pro dokonalý zvuk. Aby byla nahrávka úspěšná a stala se poslechovým zážitkem, nabízíme vám také možnost použití správných akustických prvků a absorbérů pro nahrávací studia a zkušebny, které zajistí dokonalý tón a čistý zvuk.


Akustika klubovny

V klubovně může být rychle hlučno, a to tak, že máte pocit, že sotva udržíte konverzaci. Vybavte volné stěny a povrchy vhodnými tlumiči zvuku a proměňte svou klubovnu v místo, kde lidé rádi tráví čas a setkávají se.


Zkrášlete a zároveň ztište svůj pokoj.

Nápady na individuální a kreativní řešení místností najdete také v naší prezentaci "Produkty pro prostorovou akustiku".