Těžké fólie k tlumení vibrací

Těžká fólie je vhodná především pro tlumení plechů a kovových dílů. Slouží k útlumu vibrací a tím hlučnosti kovových dílů. Používá se k obložení částí vozidel, například kapot, dveří, roletové schránky, nebo schodů. Díky své malé tloušťce je dobře použitelná ve stísněných prostorech a lze ji řezat na míru.
soni COMPOSITE
Barva: černá | Tloušťka: 32 mm
soni COMPOSITE je kombinovaný výrobek vyrobený z naší syntetické soni EVA těžké fólie a akustické pěny laminované dekorativní plstěnou vrstvou. Tato ideální kombinace zajišťuje dvojí protihlukový účinek: pohlcování zvuku plus zvukovou izolaci - pro obzvláště vysokou celkovou účinnost při snižování hladiny hluku.soni COMPOSITE je obzvláště vhodný pro izolaci proti přenosu zvuku. Například při montáži na stěnu směrem k sousednímu bytu nebo na tzv. stavební příčku dosahuje náš dvouvrstvý akustický výrobek znatelného snížení hluku. Pro individuální designové možnosti máte na výběr z různých barev plsti.Pomocí ulamovacího nože můžete soni COMPOSITE nařezat na požadovanou velikost a tvar. Samolepicí zadní strana slouží především jako pomůcka při instalaci.

Obsah: 0.5 m² (2 448,00 Kč* / 1 m²)

1 224,00 Kč*
soni EVA
Tloušťka: 1.5 mm | Zadní strana: není samolepicí (nk)
soni EVA je měkká, elastická těžká fólie na bázi polymerů EPDM/EVA s příměsí nehořlavých minerálů.Naše silná vrstva soni EVA je vhodná speciálně pro technické aplikace, vozidla a stroje. Je určena k eliminaci vibrací a bubnování plechových a kovových dílů. Při aplikaci na kovovou konstrukci soni EVA účinně sníží hladinu hluku a zabrání přenosu hluku a vibrací.U soni EVA slouží volitelné samolepicí vybavení zadní strany především jako montážní pomůcka. V případě instalace na svislý povrch nebo na strop doporučujeme dodatečné mechanické upevnění.

Obsah: 0.5 m² (870,00 Kč* / 1 m²)

435,00 Kč*
soni HEAVY
Tloušťka: 1.8 mm
soni HEAVY je těžká fólie z asfaltu modifikovaného elastomerem. Její povrch je chráněn průhlednou polyesterovou fólií.Naše soni HEAVY proti “bubnování” se široce používá pro technické aplikace a také ve vozidlech a strojích. Je určena k eliminaci vibrací a bubnování plechových a kovových dílů. Jako těžká / zvukotěsná fólie soni HEAVY přináší dvojí účinek: izolaci hluku šířeného vzduchem a tlumení hluku šířeného konstrukcí. Výrobek boduje vynikajícími izolačními vlastnostmi.Volitelná samolepicí zadní strana usnadňuje instalaci panelů. V případě instalace na svislý povrch nebo na strop je nutné dodatečné mechanické upevnění.

Obsah: 0.5 m² (876,00 Kč* / 1 m²)

438,00 Kč*
soni HEAVY ALU
soni HEAVY ALU je zvukotěsná vrstva z elastomerem modifikovaného asfaltu s hliníkovým povrchem. Teplo odrážející účinek hliníkové vrstvy zajišťuje soni HEAVY ALU dobrou klasifikaci požární bezpečnosti.Naše antivibrační fólie soni HEAVY ALU se používá převážně pro technické aplikace a při výrobě vozidel a strojů. Při aplikaci na kovovou konstrukci soni HEAVY ALU účinně sníží hladinu hluku a zabrání přenosu hluku a vibrací. Jako zvukotěsná vrstva poskytuje soni HEAVY ALU dvojí účinek: izolaci hluku šířeného vzduchem a tlumení hluku šířeného konstrukcí.Samolepicí zadní strana slouží především jako montážní pomůcka. V případě instalace na svislý povrch nebo na strop je nutné dodatečné mechanické upevnění.

Obsah: 0.5 m² (1 342,00 Kč* / 1 m²)

671,00 Kč*
soni SB 700
Náš zvukově izolační panel soni SB 700 je dvouvrstvý výrobek, který se skládá z pohlcující hydrofobní polyesterové netkané textilie a syntetické těžké vrstvy (soni EVA 6-01). Tato nově vyvinutá kombinace má jak zvukově pohltivou, tak zvukově izolační schopnost se zvláště vysokou účinností ve frekvenčním rozsahu kompresorů. To z ní činí optimální řešení pro podstatné snížení hlučnosti způsobené kompresory, které se obvykle používají v tepelných čerpadlech nebo klimatizačních systémech. V několika jednoduchých krocích si můžete z našich panelů pro regulaci hluku soni SB 700 sestavit plášť kompresoru. Stačí změřit rozměry kompresoru a z akustického panelu soni SB 700 vyříznout odpovídající díly pomocí ulamovacího nože. Poté díly nasaďte kolem kompresoru a spoje utěsněte lepicí páskou soni VLC.Náš návod k montáži znázorňuje tři jednoduché kroky k sestavení pláště kompresoru.

Obsah: 0.5 m² (1 998,00 Kč* / 1 m²)

999,00 Kč*

Použití těžké fólie


Těžká fólie pohlcující zvuk je vhodná zejména tam, kde je požadována jak zvuková izolace přenášená vzduchem, tak zvuková izolace přenášená konstrukcí. Zejména v místech, kde dochází k vibracím plechů nebo jiných materiálů, odvádí vynikající práci. Těžká fólie je spojena s materiálem lepením, což zvyšuje hmotnost nebo plošnou hmotnost takovým způsobem, že může dojít ke zvýšení tzv. rezonanční frekvence materiálu. V důsledku toho zmizí nepříjemné a často hlasité dunění. Z tohoto důvodu se fólie pro vysoké zatížení používá především k tlumení hluku, a proto je také známá jako zvukotěsná fólie.

V systému soni COMPOSITE je těžká plastová fólie soni EVA 3-01 kombinována s robustní akustickou pěnou z PUR éteru. Povrch je z flísu (netkané textilie), který je k dispozici ve 3 různých barvách. Touto optimální kombinací je dosaženo jak zvukově pohlcujícího, tak zvukově izolujícího účinku, což vede k mimořádně dobrému celkovému výsledku.  

Těžká fólie pro různé oblasti použití.


Těžká fólie od Soniflexu je použitelná pro odhlučnění a snížení vibrací. Díky různým oblastem použití je mnohostranně využitelná.  

Těžká fólie k tlumení vibrací kovových a plechových dílů


Naše antivibrační fólie jsou ideální pro izolaci a tlumení kovových dílů a plechů. Použitím samolepicích fólií se zabrání rezonování a vibracím plechů, a tím i šíření zvuku. Fólie jsou vhodné také pro použití ve vozidlech nebo pro obložení zvukově izolačních kapot.

Bitumenové těžké fólie


soni HEAVY a soni HEAVY ALU základem jsou modifikované bitumenové fólie. Na spodní straně jsou opatřeny samolepicí vrstvou, což usnadňuje aplikaci. Používá se pro tlumení vibrací a hlučností kovových a plechových dílů. 

Syntetická těžká fólie


V oblasti těžkých syntetických fólií nabízíme našim zákazníkům fólii soni EVA, což je měkká elastická antivibrační fólie. Tvoří ji syntetická směs na bázi polymerů EPDM/EVA smíchaná se speciálními nehořlavými minerály. Vynikající izolační vlastnosti a vysoká úroveň požární bezpečnosti činí tento výrobek zajímavým pro mnoho oblastí. Tato těžká fólie se snadno aplikuje.

Nákup těžké fólie u soniflexu


Pokud chcete opatřit plechové nebo ocelové konstrukce, roletové boxy, vozidla nebo jiné povrchy vysoce kvalitní těžkou fólií, soniflex je pro vás tím pravým partnerem. Nabízíme vám vysoce kvalitní a odolné těžké fólie pro zvukovou izolaci konstrukcí a vzduchovou neprůzvučnost. Samolepicí fólie se obzvláště snadno používají a mají účinný efekt.