Heavy foils / deadening foils

Heavy foil is mainly suitable for insulating and damping sheet metal and metal parts. It is used, for example, to prevent sheet metal or sheet metal structures from booming and thereby reduce noise. However, heavy foil is also used for lining in vehicles, in sound insulation hoods and for cladding as well as for doors, windows, roller shutter boxes and stairs in order to create high-quality and efficient sound insulation here. Due to its low thickness, the anti-drumming film can also be used where space is limited and can be cut to size individually.

soni COMPOSITE
Barva: černá | Tloušťka: 32 mm
soni COMPOSITE je kombinovaný výrobek vyrobený z naší syntetické soni EVA těžké fólie a akustické pěny laminované dekorativní plstěnou vrstvou. Tato ideální kombinace zajišťuje dvojí protihlukový účinek: pohlcování zvuku plus zvukovou izolaci - pro obzvláště vysokou celkovou účinnost při snižování hladiny hluku.soni COMPOSITE je obzvláště vhodný pro izolaci proti přenosu zvuku. Například při montáži na stěnu směrem k sousednímu bytu nebo na tzv. stavební příčku dosahuje náš dvouvrstvý akustický výrobek znatelného snížení hluku. Pro individuální designové možnosti máte na výběr z různých barev plsti.Pomocí ulamovacího nože můžete soni COMPOSITE nařezat na požadovanou velikost a tvar. Samolepicí zadní strana slouží především jako pomůcka při instalaci.

Obsah: 0.5 m² (2 989,18 Kč* / 1 m²)

1 494,59 Kč*
soni EVA
Tloušťka: 1.5 mm | Zadní strana: není samolepicí (nk)
soni EVA je měkká, elastická těžká fólie na bázi polymerů EPDM/EVA s příměsí nehořlavých minerálů.Naše silná vrstva soni EVA je vhodná speciálně pro technické aplikace, vozidla a stroje. Je určena k eliminaci vibrací a bubnování plechových a kovových dílů. Při aplikaci na kovovou konstrukci soni EVA účinně sníží hladinu hluku a zabrání přenosu hluku a vibrací.U soni EVA slouží volitelné samolepicí vybavení zadní strany především jako montážní pomůcka. V případě instalace na svislý povrch nebo na strop doporučujeme dodatečné mechanické upevnění.

Obsah: 0.5 m² (1 021,90 Kč* / 1 m²)

510,95 Kč*
soni HEAVY
Tloušťka: 1.8 mm
soni HEAVY je těžká fólie z asfaltu modifikovaného elastomerem. Její povrch je chráněn průhlednou polyesterovou fólií.Naše soni HEAVY proti “bubnování” se široce používá pro technické aplikace a také ve vozidlech a strojích. Je určena k eliminaci vibrací a bubnování plechových a kovových dílů. Jako těžká / zvukotěsná fólie soni HEAVY přináší dvojí účinek: izolaci hluku šířeného vzduchem a tlumení hluku šířeného konstrukcí. Výrobek boduje vynikajícími izolačními vlastnostmi.Volitelná samolepicí zadní strana usnadňuje instalaci panelů. V případě instalace na svislý povrch nebo na strop je nutné dodatečné mechanické upevnění.

Obsah: 0.5 m² (1 068,00 Kč* / 1 m²)

534,00 Kč*
soni HEAVY ALU
soni HEAVY ALU je zvukotěsná vrstva z elastomerem modifikovaného asfaltu s hliníkovým povrchem. Teplo odrážející účinek hliníkové vrstvy zajišťuje soni HEAVY ALU dobrou klasifikaci požární bezpečnosti.Naše antivibrační fólie soni HEAVY ALU se používá převážně pro technické aplikace a při výrobě vozidel a strojů. Při aplikaci na kovovou konstrukci soni HEAVY ALU účinně sníží hladinu hluku a zabrání přenosu hluku a vibrací. Jako zvukotěsná vrstva poskytuje soni HEAVY ALU dvojí účinek: izolaci hluku šířeného vzduchem a tlumení hluku šířeného konstrukcí.Samolepicí zadní strana slouží především jako montážní pomůcka. V případě instalace na svislý povrch nebo na strop je nutné dodatečné mechanické upevnění.

Obsah: 0.5 m² (1 435,32 Kč* / 1 m²)

717,66 Kč*
soni SB 700
Náš zvukově izolační panel soni SB 700 je dvouvrstvý výrobek, který se skládá z pohlcující hydrofobní polyesterové netkané textilie a syntetické těžké vrstvy (soni EVA 6-01). Tato nově vyvinutá kombinace má jak zvukově pohltivou, tak zvukově izolační schopnost se zvláště vysokou účinností ve frekvenčním rozsahu kompresorů. To z ní činí optimální řešení pro podstatné snížení hlučnosti způsobené kompresory, které se obvykle používají v tepelných čerpadlech nebo klimatizačních systémech. V několika jednoduchých krocích si můžete z našich panelů pro regulaci hluku soni SB 700 sestavit plášť kompresoru. Stačí změřit rozměry kompresoru a z akustického panelu soni SB 700 vyříznout odpovídající díly pomocí ulamovacího nože. Poté díly nasaďte kolem kompresoru a spoje utěsněte lepicí páskou soni VLC.Náš návod k montáži znázorňuje tři jednoduché kroky k sestavení pláště kompresoru.

Obsah: 0.5 m² (2 421,24 Kč* / 1 m²)

1 210,62 Kč*

The use of heavy foil


Heavy foil or anti-drumming foil is particularly suitable where a product is needed for both airborne sound insulation and structure-borne sound insulation. Heavy foil does an excellent job especially where sheet metal or other materials are subject to vibration. The heavy foil is glued onto the material, increasing the mass or weight per unit area in such a way that the so-called resonant frequency of the material can increase, which means that the unpleasant and often loud droning noise also disappears. For this reason, the heavy foil is mainly used for anti-drumming, so that it is also called anti-drumming foil. In soni COMPOSITE, the plastic heavy foil soni EVA 3-01 is combined with a robust PUR ether acoustic foam with a black fleece surface. This optimum combination achieves both a sound-absorbing and sound-insulating effect, resulting in a particularly good overall result.


Heavy foil for various applications


The heavy foil from soniflex can be used for sound insulation, sound deadening and also for sound protection. Different areas of application make it particularly versatile.


Heavy foil for deadening metal parts and sheet metal


Our anti-drumming films are perfectly suited for the insulation and damping of metal parts and sheet metal. By using the self-adhesive elements, metal sheets are prevented from droning and vibrating, thus also preventing the propagation of sound. Furthermore, the foils are also suitable for lining vehicles and in sound insulation hoods as well as for cladding.

Bitumen heavy foil


soni HEAVY and soni HEAVY ALU are elastomer-modified bitumen heavy foils. In addition, they are provided with a self-adhesive finish on the reverse side, which makes them even easier to use. The bitumen heavy foil is used for damping and insulating metal parts and sheet metal or sheet metal structures.


Plastic heavy foil


In the area of plastic heavy foil, we offer our customers soni EVA, which is a soft-elastic anti-drumming foil or heavy foil. This consists of a plastic mixture based on EPDM / EVA polymers mixed with special flame-retardant minerals.  Excellent insulating properties and high fire safety make this product interesting for many areas. At the same time, this heavy foil is easy to apply.


Buy heavy foil at soniflex


If you want to equip sheet metal or sheet metal structures, roller shutter boxes, vehicles or other surfaces with a high-quality heavy foil, soniflex is the right place for you. We offer you high-quality heavy foils for structure-borne sound insulation and airborne sound insulation or for the deadening of materials. The self-adhesive films are particularly easy to use and efficient in their effect.