Vylepšete svou restauraci / bar / jídelnu s našimi akustickými absorbéry a Vaše výhody:

  • příjemný pobyt ve vašem akusticky optimalizovaném zařízení
  • vyšší úroveň
  • vnímavě méně zvukového dozvuku
  • jedinečný interiérový design obohacený o moderní akustické prvky
  • lepší srozumitelnost řeči, z čehož mají prospěch hosté i zaměstnanci
  • podpora motivace vašich zaměstnanců
soni AKUSTICKÝ PARAVAN
Barva: tmavě šedá | Velikost: 1800 x 800 mm
Náš soni AKUSTICKÝ PARAVAN účinně odhlučňuje i poskytuje zaměstnancům větší soukromí a zároveň  osvěží všechny typy místností nejnovějšími trendy barev. Základem našeho soni AKUSTICKÉHO PARAVANU je netkaný panel, který je na obou stranách vyztužen vrstvou zhutněné polyesterové netkané textilie. Viditelné plochy jsou pokryty kvalitním plstěným materiálem odolným proti znečištění a je i  dekorativním materiálem. Zaoblené horní rohy akustické příčky vytvářejí moderní, atraktivní vzhled. Náš soni AKUSTICKÝ PARAVAN má velmi dobrou schopnost pohlcovat zvuk a lze jej flexibilně nasadit všude tam, kde potřebujete snížit hladinu hluku. Snadno sestavitelné akustické příčky harmonicky zapadají do architektury kanceláře a vytvářejí příjemné akustické podmínky pro soustředěnou práci. Praktický tip: Obě strany přepážky lze použít jako nástěnku. Díky volitelným vysoce kvalitním soni FIX Base (není součástí dodávky) z odolné nerezové oceli je montáž a instalace akustické příčky naprosto snadná. Více informací naleznete v montážním návodu

Varianty od 8 148,20 Kč*
9 630,14 Kč*
soni CIRCLE
Barva: oranžová | Velikost: Ø 380 mm
soni CIRCLE je kruhový akustický prvek pro pohlcování zvuku a optimalizaci akustiky místnosti. Skládá se z bílého polyesterového rouna laminovaného vizuálně atraktivní dekorativní plstí v moderních trendových barvách. Nástěnné absorbéry jsou k dispozici ve dvou různých velikostech - pro individuální design místnosti podle vašich představ.Již obsazení 30 % podlahové plochy místnosti výrazně zlepšuje akustiku místnosti. Instalace soni CIRCLE snižuje dozvuk, což vede k příjemnější atmosféře a nižší hladině hluku, zejména v kancelářích, call centrech, vstupních prostorách nebo zasedacích místnostech.soni CIRCLE splňuje požární normy požadované pro stavebnictví podle norem DIN EN ISO 13501 a DIN 4102 (nehořlavost). To znamená, že soni CIRCLE můžete bez obav použít všude tam, kde je třeba snížit hladinu hluku a zároveň splnit protipožární předpisy.Pro upevnění soni CIRCLE na hladké a čisté povrchy doporučujeme použít naše speciální lepidlo soni SPECIÁLNÍ LEPIDLO. Alternativně lze akustický absorbér připevnit na stěně pomocí naší samolepicí pásky soni VELCRO tape.

Varianty od 261,00 Kč*
451,00 Kč*
soni COLOR
Barva: zelená
Naše akustické desky soni COLOR se skládají z bílé polyesterové netkané textilie, která je laminovaná jemně strukturovaným plstěným materiálem v atraktivních trendových barvách. Akustické panely mají krásné barevné akcenty a vytvářejí příjemně tichou atmosféru. Pro znatelné zlepšení akustiky místnosti doporučujeme obložit 30-50 % povrchu stropu/stěn akustickými panely, nejlépe rovnoměrně, aby byl výsledek co nejlepší. Materiál snižuje dozvuk zvuku a vytváří příjemnější atmosféru.soni COLOR splňuje požadavky na požární bezpečnost ve stavebnictví stanovené evropskou normou DIN EN ISO 13501. To znamená, že akustické panely soni COLOR můžete použít jako obložení stěn a stropů všude tam, kde potřebujete snížit hladinu hluku pomocí materiálů, které splňují přísné předpisy požární bezpečnosti.soni COLOR lze upevnit na hladké a čisté povrchy pomocí našeho soni SPECIÁLNÍHO LEPIDLA. Pokud nechcete použít lepidlo na celý povrch, doporučujeme jako alternativní způsob fixace použít naši soni VELCRO PÁSKU. Poznámka: páska soni VELCRO je vhodná pouze pro montáž na stěnu, nikoli pro montáž na strop.

Obsah: 0.5 m² (2 370,00 Kč* / 1 m²)

1 185,00 Kč*
soni COLOR Design
Our soni COLOR Design tiles are distinctive, colorful design elements measuring 618 x 618 mm for convenient insertion into existing standard grid ceilings or Odenwald-system ceilings (OWA). They will turn every ceiling into a highlight of interior design. Especiallywhen combined with our soni COLOR RD / soni COMFORT SD soundabsorber tiles,the decorative inserts can be used to create delightful patternson the ceiling. soni COLOR Design tiles consist of a thermally compressed polyester non-woven with a 3D surface, covered with a thin felt layer in fashionable marbled colors. The product is available in two designs: soni COLOR YinYang and soni COLOR Wave. soni COLOR Design has been tested according to the European fire safety regulations set down in DIN 13501-1 and is classified as flame-retardant. This means you can use soni COLOR Design tiles wherever you need to reduce the noise level with materials that meet strict fire safety regulations.

Obsah: 0.382 m² (3 788,90 Kč* / 1 m²)

1 447,36 Kč*
soni COLOR RD
Barva: oranžová
soni COLOR RD je náš zvukový pohlcovač pro roštové podhledy o rozměrech 620 x 620 mm, který lze bez větší námahy vložit do stávajících standardních podhledů. Skládá se z bílého polyesterového rouna, které pohlcuje zvuk a je laminováno tenkým plstěným povrchem v aktuálních trendových barvách.Akustické prvky soni COLOR RD výrazně snižují hladinu zvuku v místnosti a pomáhají zlepšit akustiku v kancelářích, zasedacích místnostech nebo lékařských ordinacích. Ve školách, školkách a mateřských centrech je soni COLOR RD také osvědčeným akustickým prvkem pro snížení hluku.soni COLOR RD splňuje evropskou protipožární normu požadovanou pro stavebnictví podle DIN EN ISO 13501-1. To znamená, že akustické panely soni COLOR RD můžete použít jako stropní a stěnové obklady všude tam, kde je třeba snížit hladinu hluku a zároveň splnit protipožární předpisy.Pro použití jako absorbér na stěnu lze soni COLOR RD připevnit na hladké a čisté povrchy pomocí našeho soni SPECIÁLNÍHO LEPIDLA. Pokud nechcete použít lepidlo na celý povrch, doporučujeme jako alternativní způsob fixace naši soni VELCRO pásku. Poznámka: páska soni VELCRO je vhodná pouze pro montáž na stěnu, nikoli pro montáž na strop.

Obsah: 0.384 m² (2 164,06 Kč* / 1 m²)

831,00 Kč*
soni COMFORT
Hrany: bez zkosených hran | Tloušťka: 30 mm
soni COMFORT je velmi odolný zvukový absorbér z bílé PES netkané textilie s mimořádně dobrou schopností pohlcovat zvuk. Kromě toho soni COMFORT nabízí vynikající hodnoty požární odolnosti. soni COMFORT byl úspěšně testován podle požární normy DIN 4102 a je klasifikován jako nehořlavý (B1). Je proto vhodným materiálem pro všechny aplikace, které vyžadují jak účinné snížení hluku, tak plný soulad s předpisy požární bezpečnosti. Při použití jako stropní prvek splňuje soni COMFORT také požadavky na odolnost proti nárazu podle normy DIN 18032-3 a je ideální pro použití ve sportovních zařízeních a tělocvičnách. Navíc soni COMFORT neobsahuje minerální vlákna a je fyziologicky zcela bezpečný. To vše dělá ze soni COMFORT skutečného univerzálního pomocníka pro účinná opatření na úpravu zvuku v nejrůznějších typech místností. Pro zakrytí celých ploch stěn nebo stropů doporučujeme použít soni COMFORT F. Zatímco soni COMFORT má rovné hrany, soni COMFORT F má po celém obvodu zkosené hrany (10 x 10 mm), což při instalaci od okraje k okraji vytváří krásný vizuální efekt.Další výhoda: Výsledný vzor pomáhá zakrýt případné nerovnosti na stropě nebo stěně. V případě potřeby lze soni COMFORT a soni COMFORT F nařezat na požadovaný rozměr a tvar ulamovacím nožem nebo pilkou s ostřím vhodným k řezání měkkých materiálů. Pro upevnění absorpčních panelů na stěnu nebo strop doporučujeme náš soni SPECIÁLNÍ LEPIDLO, naši soni VELCRO tape nebo naši soni ZÁVĚS samolepicí.

Obsah: 0.5 m² (1 100,00 Kč* / 1 m²)

550,00 Kč*
soni COMFORT SD
Barva: bílá
soni COMFORT SD jsou čtvercové akustické prvky o rozměrech 620 x 620 mm pro pohodlné zabudování do standardních podhledů nebo systémových podhledů.soni COMFORT SD se skládá z velmi účinného polyesterového rouna, které pohlcuje zvuk. Díky speciálnímu tepelnému zhutnění má lícová strana bílých desek hladkou a vizuálně atraktivní povrch.Akustické prvky soni COMFORT SD výrazně snižují dozvuk v místnosti a pomáhají zlepšit akustiku místnosti například v kancelářích, seminárních místnostech nebo čekárnách. Ve školách, jeslích, školkách a velkých halách je soni COMFORT SD také účinným prostředkem ke snížení hluku a znatelně zlepšuje atmosféru v místnosti.soni COMFORT SD splňuje evropskou protipožární normu požadovanou pro stavebnictví podle DIN EN ISO 13501-1. To znamená, že akustické panely soni COMFORT SD můžete použít jako stropní obklad všude tam, kde je třeba snížit hladinu hluku a zároveň splnit protipožární předpisy.Praktický tip: Pokud chcete svůj strop oživit, doporučujeme použít soni COMFORT SD v kombinaci s našimi stropními deskami soni COLOR RD nebo soni COLOR Design v mnoha stylových barvách - výrazný povrchový design, který z vašeho stropu udělá opravdovou pastvu pro oči.

Obsah: 0.384 m² (1 247,40 Kč* / 1 m²)

479,00 Kč*
soni CUBE
Barva: světle šedá | Velikost: 200 x 200 x 200 mm
Naše sedací kostky soni CUBE jsou speciálními pohlcovači zvuku, protože kromě účinného odhlučnění vnitřních prostor se vyznačují také vynikajícím komfortem sezení. Jádro kostek tvoří vysoce účinný akustický absorbér. Vnější plášť je vyroben z plstěného materiálu odolného proti znečištění, oděru a plameni, který je k dispozici v nejnovějších trendových barvách.Díky velmi dobré schopnosti pohlcovat zvuk je soni CUBE ideální pro všechny místnosti, kde je požadováno účinné řešení zvukové izolace s další praktickou a estetickou hodnotou. Protože ideálně kombinuje tlumení hluku, pohodlí při sezení a dokonce i možnost hraní, je tento výrobek skvělým nábytkovým prvkem do dětských pokojů, jeslí, mateřských škol nebo čekáren. Kostky však lze použít i jako (dvojnásobně) funkční a dekorativní prvky vybavení výstavních stánků.soni CUBE lze umístit jednotlivě, ve skupině nebo na sebe. Pokud chcete, můžete do jednoho z rohů vložit kovovou spirálu (k dispozici u společnosti soniflex) a zavěsit soni CUBE ke stropu pomocí lana nebo háku - jedná se o snadný a efektivní způsob instalace.

4 322,33 Kč*

Popis


Tlumiče hluku pro stravovací zařízení | jídelny

V restauracích, barech, kavárnách a jídelnách panují často nepříjemné akustické podmínky kvůli vysoké míře dozvuku, která znásobuje zvuky způsobené řinčením příborů, hlasitou hudbou a hlasitým hovorem. Moderní architektura se zvukotěsnými stěnami a podlahami a nedostatek závěsů tento efekt ještě umocňují.

Díky znatelnému snížení hladiny dozvuku pomáhají naše zvukové absorbéry zlepšit pohodu návštěvníků i zaměstnanců a zvýšit srozumitelnost řeči. Vaši hosté si mohou vychutnat klidnou konverzaci a cítit se příjemněji. Výsledný lepší komfort zvýší jejich oblibu vašeho zařízení a především je přiměje zůstat déle. Také vaši zaměstnanci budou mít prospěch z minimalizace hladiny hluku a snížení stresu. To zvýší jejich spokojenost, motivaci a výkonnost. V neposlední řadě účinná protihluková opatření sníží počet absencí z důvodu nemoci.

Pro zlepšení akustiky místnosti doporučujeme obložit část stropu a stěn materiály pohlcujícími hluk. Naše dekorativní a stylové akustické prvky nejenže zlepší akustické podmínky ve vašem zařízení, ale také zabodují atraktivním moderním designem. Pokud jsou nutná další opatření, lze zvukové absorbéry instalovat také pod stoly a sedadla, čímž se hluk ještě více sníží.

Speciální protihluková opatření se doporučují pro ochranu obyvatel žijících v blízkosti klubů a jiných nočních podniků. Pro dosažení účinných výsledků doporučujeme instalaci tzv. záclonové stěny. Toto opatření snižuje přenos zvuku ven a zajišťuje nerušenou taneční a párty atmosféru uvnitř.

Zprávy z terénu

Akustika v restauraci

Následující zpráva se týkala opatření na snížení hluku v místnosti, kde se podává snídaně:

Kdykoli byly všechny stoly v naší snídaňové místnosti obsazené, bylo kvůli nesnesitelně vysoké hladině hluku téměř nemožné udržet klidnou konverzaci. Hosté nás opakovaně žádali, abychom tento problém s hlukem brali vážně a co nejdříve zajistili účinná protihluková opatření.

Opatření na ochranu proti hluku navržená společností soniflex byla nejen dokonale přizpůsobená našemu problému, ale také skutečně cenově dostupná a snadno proveditelná. Rozhodli jsme se pro bílé akustické panely soni PROTECT F o tloušťce 30 mm. Tyto akustické panely můžeme bez omezení doporučit pro aplikace proti hluku v restauračních provozech, protože splňují normu požární bezpečnosti B1 (nehořlavost), která je povinná pro použití v pohostinství Pomocí speciálního lepidla soniflex, které bylo součástí objednávky, jsme zvukově absorpční panely soni PROTECT F připevnili přímo na strop. Montáž panelů byla naprosto snadná, lepidlo je velmi dobré a panely zůstaly hned na svém místě.

Toto jednoduché protihlukové opatření výrazně snížilo hladinu dozvuku v naší snídaňové místnosti v suterénu. Akustické panely nyní pohlcují velkou část hluku. Hladina hluku je nyní mnohem nižší a naši hosté mohou snídat v klidném a příjemném prostředí.

Personál společnosti soniflex byl velmi vstřícný. Řešení ochrany proti hluku, které nám doporučili, bylo speciálně přizpůsobeno našemu problému.

Velmi jsme ocenili přátelské a kompetentní rady, jak zavést regulaci hluku v gastronomických zařízeních. Srdečně děkujeme za skvělou pomoc!

Snížení hladiny hluku ve školní jídelně

Škola potřebovala řešení pro snížení hluku v jídelně. Zde je jejich zpráva:

Problém: Ve velké jídelně docházelo k extrémním dozvukům, protože místnost nemá koberce ani závěsy. Čím více lidí bylo v místnosti, tím vyšší byla hladina hluku.

Řešení: Řešení: Na strop jsme připevnili dvojice půlkruhů z materiálu soni PROTECT, které pohlcují zvuk, kolem částečně zapuštěných svítidel a mezi nimi. Každá dvojice půlkruhů tvoří plný kruh o průměru 96 cm (38 palců), včetně mezery 2,4 cm (téměř 1 palec).

Instalace pomocí speciálního lepidla soniflex byla rychlá a snadná.

Výsledek: Zlepšení na akustické i vizuální úrovni. Kruhy dodávají stropu dekorativní vzhled a dozvuk je minimalizován - optimální řešení našeho problému s hlukem.