Akustické absorbéry do kanceláří – vaše výhody:

  • zvýšení výkonu
  • znatelně snížený dozvuk zvuku
  • příjemnější atmosféra
  • prostředí, které podporuje motivaci a výkonnost
  • jedinečný interiérový design obohacený o moderní akustické prvky
  • nižší riziko poškození zdraví (bolest hlavy atd.)
soni AKUSTICKÝ PARAVAN
Barva: tmavě šedá | Velikost: 1800 x 800 mm
Náš soni AKUSTICKÝ PARAVAN účinně odhlučňuje i poskytuje zaměstnancům větší soukromí a zároveň  osvěží všechny typy místností nejnovějšími trendy barev. Základem našeho soni AKUSTICKÉHO PARAVANU je netkaný panel, který je na obou stranách vyztužen vrstvou zhutněné polyesterové netkané textilie. Viditelné plochy jsou pokryty kvalitním plstěným materiálem odolným proti znečištění a je i  dekorativním materiálem. Zaoblené horní rohy akustické příčky vytvářejí moderní, atraktivní vzhled. Náš soni AKUSTICKÝ PARAVAN má velmi dobrou schopnost pohlcovat zvuk a lze jej flexibilně nasadit všude tam, kde potřebujete snížit hladinu hluku. Snadno sestavitelné akustické příčky harmonicky zapadají do architektury kanceláře a vytvářejí příjemné akustické podmínky pro soustředěnou práci. Praktický tip: Obě strany přepážky lze použít jako nástěnku. Díky volitelným vysoce kvalitním soni FIX Base (není součástí dodávky) z odolné nerezové oceli je montáž a instalace akustické příčky naprosto snadná. Více informací naleznete v montážním návodu

Varianty od 8 148,20 Kč*
9 630,14 Kč*
soni CIRCLE
Barva: oranžová | Velikost: Ø 380 mm
soni CIRCLE je kruhový akustický prvek pro pohlcování zvuku a optimalizaci akustiky místnosti. Skládá se z bílého polyesterového rouna laminovaného vizuálně atraktivní dekorativní plstí v moderních trendových barvách. Nástěnné absorbéry jsou k dispozici ve dvou různých velikostech - pro individuální design místnosti podle vašich představ.Již obsazení 30 % podlahové plochy místnosti výrazně zlepšuje akustiku místnosti. Instalace soni CIRCLE snižuje dozvuk, což vede k příjemnější atmosféře a nižší hladině hluku, zejména v kancelářích, call centrech, vstupních prostorách nebo zasedacích místnostech.soni CIRCLE splňuje požární normy požadované pro stavebnictví podle norem DIN EN ISO 13501 a DIN 4102 (nehořlavost). To znamená, že soni CIRCLE můžete bez obav použít všude tam, kde je třeba snížit hladinu hluku a zároveň splnit protipožární předpisy.Pro upevnění soni CIRCLE na hladké a čisté povrchy doporučujeme použít naše speciální lepidlo soni SPECIÁLNÍ LEPIDLO. Alternativně lze akustický absorbér připevnit na stěně pomocí naší samolepicí pásky soni VELCRO tape.

Varianty od 261,00 Kč*
451,00 Kč*
soni COLOR
Barva: zelená
Naše akustické desky soni COLOR se skládají z bílé polyesterové netkané textilie, která je laminovaná jemně strukturovaným plstěným materiálem v atraktivních trendových barvách. Akustické panely mají krásné barevné akcenty a vytvářejí příjemně tichou atmosféru. Pro znatelné zlepšení akustiky místnosti doporučujeme obložit 30-50 % povrchu stropu/stěn akustickými panely, nejlépe rovnoměrně, aby byl výsledek co nejlepší. Materiál snižuje dozvuk zvuku a vytváří příjemnější atmosféru.soni COLOR splňuje požadavky na požární bezpečnost ve stavebnictví stanovené evropskou normou DIN EN ISO 13501. To znamená, že akustické panely soni COLOR můžete použít jako obložení stěn a stropů všude tam, kde potřebujete snížit hladinu hluku pomocí materiálů, které splňují přísné předpisy požární bezpečnosti.soni COLOR lze upevnit na hladké a čisté povrchy pomocí našeho soni SPECIÁLNÍHO LEPIDLA. Pokud nechcete použít lepidlo na celý povrch, doporučujeme jako alternativní způsob fixace použít naši soni VELCRO PÁSKU. Poznámka: páska soni VELCRO je vhodná pouze pro montáž na stěnu, nikoli pro montáž na strop.

Obsah: 0.5 m² (2 370,00 Kč* / 1 m²)

1 185,00 Kč*
soni COLOR Design
Our soni COLOR Design tiles are distinctive, colorful design elements measuring 618 x 618 mm for convenient insertion into existing standard grid ceilings or Odenwald-system ceilings (OWA). They will turn every ceiling into a highlight of interior design. Especiallywhen combined with our soni COLOR RD / soni COMFORT SD soundabsorber tiles,the decorative inserts can be used to create delightful patternson the ceiling. soni COLOR Design tiles consist of a thermally compressed polyester non-woven with a 3D surface, covered with a thin felt layer in fashionable marbled colors. The product is available in two designs: soni COLOR YinYang and soni COLOR Wave. soni COLOR Design has been tested according to the European fire safety regulations set down in DIN 13501-1 and is classified as flame-retardant. This means you can use soni COLOR Design tiles wherever you need to reduce the noise level with materials that meet strict fire safety regulations.

Obsah: 0.382 m² (3 788,90 Kč* / 1 m²)

1 447,36 Kč*
soni COLOR RD
Barva: oranžová
soni COLOR RD je náš zvukový pohlcovač pro roštové podhledy o rozměrech 620 x 620 mm, který lze bez větší námahy vložit do stávajících standardních podhledů. Skládá se z bílého polyesterového rouna, které pohlcuje zvuk a je laminováno tenkým plstěným povrchem v aktuálních trendových barvách.Akustické prvky soni COLOR RD výrazně snižují hladinu zvuku v místnosti a pomáhají zlepšit akustiku v kancelářích, zasedacích místnostech nebo lékařských ordinacích. Ve školách, školkách a mateřských centrech je soni COLOR RD také osvědčeným akustickým prvkem pro snížení hluku.soni COLOR RD splňuje evropskou protipožární normu požadovanou pro stavebnictví podle DIN EN ISO 13501-1. To znamená, že akustické panely soni COLOR RD můžete použít jako stropní a stěnové obklady všude tam, kde je třeba snížit hladinu hluku a zároveň splnit protipožární předpisy.Pro použití jako absorbér na stěnu lze soni COLOR RD připevnit na hladké a čisté povrchy pomocí našeho soni SPECIÁLNÍHO LEPIDLA. Pokud nechcete použít lepidlo na celý povrch, doporučujeme jako alternativní způsob fixace naši soni VELCRO pásku. Poznámka: páska soni VELCRO je vhodná pouze pro montáž na stěnu, nikoli pro montáž na strop.

Obsah: 0.384 m² (2 164,06 Kč* / 1 m²)

831,00 Kč*
soni COMFORT
Hrany: bez zkosených hran | Tloušťka: 30 mm
soni COMFORT je velmi odolný zvukový absorbér z bílé PES netkané textilie s mimořádně dobrou schopností pohlcovat zvuk. Kromě toho soni COMFORT nabízí vynikající hodnoty požární odolnosti. soni COMFORT byl úspěšně testován podle požární normy DIN 4102 a je klasifikován jako nehořlavý (B1). Je proto vhodným materiálem pro všechny aplikace, které vyžadují jak účinné snížení hluku, tak plný soulad s předpisy požární bezpečnosti. Při použití jako stropní prvek splňuje soni COMFORT také požadavky na odolnost proti nárazu podle normy DIN 18032-3 a je ideální pro použití ve sportovních zařízeních a tělocvičnách. Navíc soni COMFORT neobsahuje minerální vlákna a je fyziologicky zcela bezpečný. To vše dělá ze soni COMFORT skutečného univerzálního pomocníka pro účinná opatření na úpravu zvuku v nejrůznějších typech místností. Pro zakrytí celých ploch stěn nebo stropů doporučujeme použít soni COMFORT F. Zatímco soni COMFORT má rovné hrany, soni COMFORT F má po celém obvodu zkosené hrany (10 x 10 mm), což při instalaci od okraje k okraji vytváří krásný vizuální efekt.Další výhoda: Výsledný vzor pomáhá zakrýt případné nerovnosti na stropě nebo stěně. V případě potřeby lze soni COMFORT a soni COMFORT F nařezat na požadovaný rozměr a tvar ulamovacím nožem nebo pilkou s ostřím vhodným k řezání měkkých materiálů. Pro upevnění absorpčních panelů na stěnu nebo strop doporučujeme náš soni SPECIÁLNÍ LEPIDLO, naši soni VELCRO tape nebo naši soni ZÁVĚS samolepicí.

Obsah: 0.5 m² (1 100,00 Kč* / 1 m²)

550,00 Kč*
soni COMFORT SD
Barva: bílá
soni COMFORT SD jsou čtvercové akustické prvky o rozměrech 620 x 620 mm pro pohodlné zabudování do standardních podhledů nebo systémových podhledů.soni COMFORT SD se skládá z velmi účinného polyesterového rouna, které pohlcuje zvuk. Díky speciálnímu tepelnému zhutnění má lícová strana bílých desek hladkou a vizuálně atraktivní povrch.Akustické prvky soni COMFORT SD výrazně snižují dozvuk v místnosti a pomáhají zlepšit akustiku místnosti například v kancelářích, seminárních místnostech nebo čekárnách. Ve školách, jeslích, školkách a velkých halách je soni COMFORT SD také účinným prostředkem ke snížení hluku a znatelně zlepšuje atmosféru v místnosti.soni COMFORT SD splňuje evropskou protipožární normu požadovanou pro stavebnictví podle DIN EN ISO 13501-1. To znamená, že akustické panely soni COMFORT SD můžete použít jako stropní obklad všude tam, kde je třeba snížit hladinu hluku a zároveň splnit protipožární předpisy.Praktický tip: Pokud chcete svůj strop oživit, doporučujeme použít soni COMFORT SD v kombinaci s našimi stropními deskami soni COLOR RD nebo soni COLOR Design v mnoha stylových barvách - výrazný povrchový design, který z vašeho stropu udělá opravdovou pastvu pro oči.

Obsah: 0.384 m² (1 247,40 Kč* / 1 m²)

479,00 Kč*
soni CUBE
Barva: světle šedá | Velikost: 200 x 200 x 200 mm
Naše sedací kostky soni CUBE jsou speciálními pohlcovači zvuku, protože kromě účinného odhlučnění vnitřních prostor se vyznačují také vynikajícím komfortem sezení. Jádro kostek tvoří vysoce účinný akustický absorbér. Vnější plášť je vyroben z plstěného materiálu odolného proti znečištění, oděru a plameni, který je k dispozici v nejnovějších trendových barvách.Díky velmi dobré schopnosti pohlcovat zvuk je soni CUBE ideální pro všechny místnosti, kde je požadováno účinné řešení zvukové izolace s další praktickou a estetickou hodnotou. Protože ideálně kombinuje tlumení hluku, pohodlí při sezení a dokonce i možnost hraní, je tento výrobek skvělým nábytkovým prvkem do dětských pokojů, jeslí, mateřských škol nebo čekáren. Kostky však lze použít i jako (dvojnásobně) funkční a dekorativní prvky vybavení výstavních stánků.soni CUBE lze umístit jednotlivě, ve skupině nebo na sebe. Pokud chcete, můžete do jednoho z rohů vložit kovovou spirálu (k dispozici u společnosti soniflex) a zavěsit soni CUBE ke stropu pomocí lana nebo háku - jedná se o snadný a efektivní způsob instalace.

4 322,33 Kč*

Popis


Regulace hluku v kancelářích a call centrechPoužití zvukově izolačních materiálů v kancelářích je dnes naprostou nezbytností. Telefonní hovory, schůzky a další kancelářské zvuky často vytvářejí nepříjemně vysokou hladinu hluku, která ztěžuje soustředění a efektivní práci. Kromě toho trvalé hlukové zatížení ovlivňuje pohodu uživatelů, způsobuje stres a napětí a může vést ke zdravotním problémům.


Pro efektivní řešení si můžete vybrat ze široké nabídky akustických produktů od společnosti soniflex®. Naše materiály pohlcující zvuk harmonicky zapadají do architektury kanceláře a vytvářejí příjemnou pracovní atmosféru, ve které se vaši zaměstnanci budou cítit příjemně díky optimalizované akustice místnosti a lepší srozumitelnosti řeči. Naše barevné akustické prvky a stropní absorbéry navíc zvýší i vizuální atraktivitu vašich kancelářských prostor.


Doporučujeme instalaci akustických příček na pracovní stoly i paravany mezi jednotlivými pracovními místy. Ty zajistí nejen potřebné ticho, ale také vytvoří trochu více soukromí pro větší pohodlí a klid, a tím i větší soustředění a motivaci.


Zprávy z terénu

Odhlučnění kanceláře - vynikající akustika

Zde je zpráva jedné společnosti o tlumení hluku v kanceláři pomocí materiálu soniflex:

Hned po přestěhování do nových prostor jsme si všimli, že v nových kancelářích je nepříjemně vysoká míra ozvěny. Během pracovní doby byla celková hladina hluku způsobená obvyklými kancelářskými přístroji poměrně nesnesitelně vysoká, zejména když telefonovalo několik zaměstnanců současně. Tento hluk na pozadí znemožňoval zaměstnancům soustředit se na práci.

Po konzultaci s přátelským týmem společnosti soniflex jsme se rozhodli vybavit strop našich kanceláří vysoce účinnými panely soni PROTECT, které pohlcují hluk a jsou vyrobeny z melaminové pěny. Protože jsme plánovali pokrýt celou plochu stropu, speciální nabídka panelů soni PROTECT o tloušťce pouhých 25 mm nám přišla vhod. K lepení materiálu na strop jsme použili speciální lepidlo soniflex , přičemž mezi jednotlivými panely jsme vždy ponechali malou mezeru. Vzhledem k tomu, že akustické panely o tloušťce 25 mm mají rozměr 500x500 mm, bylo dosaženo atraktivního vizuálního efektu.

Toto jednoduché opatření na snížení hluku nám umožnilo minimalizovat dobu dozvuku v našich kancelářích. Nyní, i když telefonuje několik zaměstnanců současně, je akustika v našich kancelářích velmi příjemná a umožňuje nám pracovat bez rušení a rozptylování.


Akustické absorbéry v kanceláři - zlepšení akustiky v otevřené kanceláři

Účinné snížení hluku a zlepšení akustiky místnosti bylo dosaženo instalací akustických panelů pohlcujících hluk na stropě otevřené kanceláře.

Panely soni PROTECT white 50 mm, vybrané pro tento projekt, byly nařezány na různě široké pásy a pomocí speciálního lepidla soniflex byly podélně připevněny ke stropu. Plocha pokrytá prvky tlumícími hluk odpovídá přibližně 30 až 40 % celkové podlahové plochy open space kanceláře. Panely soni PROTECT pro snížení hluku se velmi snadno řezaly a přizpůsobovaly geometrii místnosti. Toto opatření nám pomáhá lépe chránit zaměstnance před nadměrným hlukem a zároveň dosáhnout atraktivního vizuálního efektu.

Výsledek: Díky výraznému snížení hluku je práce v open space kanceláři mnohem příjemnější a efektivnější i během velmi rušného období.

Zvuková izolace kanceláře

Problém: Vysoká úroveň dozvuku v kanceláři společnosti znemožňovala zaměstnancům telefonovat, když ostatní telefonovali nebo byly aktivní jiné zdroje hluku. Rušivý hluk narušoval jejich schopnost soustředit se na práci. Zaměstnanci navrhli, aby bylo na jejich pracovišti zavedeno opatření ke snížení hluku.

Řešení: Po celém obvodu stropu byl instalován "ostrůvek" z akustických panelů soni PROTECT. Přestože je tento ostrůvek vzhledem k celkovým rozměrům místnosti poměrně úzký, vedlo toto protihlukové opatření k podstatnému zlepšení akustiky místnosti a k výraznému zkrácení doby dozvuku.

V jiné kanceláři byly na stěnu instalovány zvukově absorpční panely soni PROTECT. komentář soniflex: Protože jsou zvukově absorpční panely soni PROTECT vyrobeny z melaminové pěny, a jsou tedy náchylné k poškození, měly by být instalovány pouze tam, kde je malé riziko náhodného nárazu.

Další informace