Izolujte stěnu / příčku směrem k sousedům pomocí našich zvukových absorbérů a využijte výhod:

  • zvýšená kvalita bydlení ve vašem domě
  • uvolněnější atmosféra
  • ochrana proti hluku od bezohledných sousedů
  • účinná zvuková izolace příček
  • snížený přenos zvuku stěnami a stropem
  • více klidu a pohody ve vašem domě
soni COMPOSITE
Barva: černá | Tloušťka: 32 mm
soni COMPOSITE je kombinovaný výrobek vyrobený z naší syntetické soni EVA těžké fólie a akustické pěny laminované dekorativní plstěnou vrstvou. Tato ideální kombinace zajišťuje dvojí protihlukový účinek: pohlcování zvuku plus zvukovou izolaci - pro obzvláště vysokou celkovou účinnost při snižování hladiny hluku.soni COMPOSITE je obzvláště vhodný pro izolaci proti přenosu zvuku. Například při montáži na stěnu směrem k sousednímu bytu nebo na tzv. stavební příčku dosahuje náš dvouvrstvý akustický výrobek znatelného snížení hluku. Pro individuální designové možnosti máte na výběr z různých barev plsti.Pomocí ulamovacího nože můžete soni COMPOSITE nařezat na požadovanou velikost a tvar. Samolepicí zadní strana slouží především jako pomůcka při instalaci.

Obsah: 0.5 m² (2 448,00 Kč* / 1 m²)

1 224,00 Kč*
soni NBR sealing tape
Objednejte si těsnicí pásku od společnosti soniflex Těsnicí páska je jedním z různých prostředků, které jsou ideální pro utěsnění různých oblastí a snadno se používají. Těsnicí páska soni NBR je těsnicí materiál s uzavřenými buňkami vyrobený z materiálu NBR. Spolehněte se na bezpečnost, spolehlivost a kvalitu s těsnicí páskou od společnosti soniflex! Vlastnosti těsnicí pásky soni NBRSamolepicí těsnicí páska se skládá z materiálu s uzavřenými buňkami a díky svým individuálním vlastnostem je mimořádně univerzální. Jedná se o těsnicí pásku, která odolává teplotám od -40 do +80 stupňů a zároveň nabízí vysokou úroveň bezpečnosti a spolehlivosti. Díky svým samolepicím vlastnostem lze těsnicí pásku soni NBR snadno a rychle aplikovat. Vysoká pevnost lepidla navíc zajišťuje bezpečné uchycení. Šířka role je 40 mm a těsnicí pásku lze pomocí vhodného nástroje stříhat na míru. Samotná role obsahuje pět metrů pásky. Použití těsnicí pásky soni NBRTypická aplikace soni NBR je při konstrukci předstěny, kde páska slouží k efektivnímu oddělení dřevěného laťování. Protože je náš výrobek vhodný pro styk s oleji, například motorovým olejem, po mnoho let se naše těsnicí a oddělovací páska osvědčuje také v mnoha technických oblastech a pro použití ve vozidlech, strojích, ochranných krytech, kapotách a dalších oblastech. Navíc je naše soni NBR mimořádně odolná proti deformaci a opotřebení, takže je mnohem trvanlivější než jiné výrobky v tohoto oboru. Samolepicí úprava na zadní straně umožňuje jednoduchou a časově nenáročnou instalaci. Máte ještě dotazy k naší těsnicí pásce soni NBR nebo k dalším výrobkům ze sortimentu soniflexu? Pak se na nás obraťte, rádi vám pomůžeme.

Obsah: 5 m (65,41 Kč* / 1 m)

327,04 Kč*
soni SADA PRO PŘIPEVNĚNÍ
Sada 1 / Sada 2: Sada 1 (pro materiál 25 - 30 mm)
Pro mechanickou fixaci zvukově izolačního materiálu.Sada 1 (pro materiál o tloušťce 25 až 32 mm) se skládá z 20 nylonových kotev 8x40, 20 šroubů 6x70/42 a 20 fixačních kotoučů.Sada 2 (pro materiál o tloušťce 50 až 52 mm) se skládá z 20 nylonových kotev 8x40, 20 šroubů 6x90/56 a 20 fixačních disků.

329,58 Kč*
soni SPECIÁLNÍ LEPIDLO
Náplň / Set 6 nebo 12 tub: tuba 310 ml
Naše soni SPECIÁLNÍ LEPIDLO je ideální lepidlo pro bodovou i celoplošnou fixaci zvukově izolačních materiálů a akustických prvků z pěn s otevřenými buňkami, zejména melaminových a PUR pěn.Stabilní soni SPECIÁLNÍ LEPIDLO bez rozpouštědel zajišťuje vynikající přilnavost k typickým stavebním materiálům, jako je beton, omítka, zdivo, cement a dřevo. Díky elastoplastickému jednosložkovému polymerovému lepidlu lze naše panely z pěnové hmoty s otevřenými buňkami lepit přímo na stěnu nebo strop. Viz také náš leták "Pokyny pro zpracování a skladování".Náš soni SPECIÁLNÍ LEPIDLO je k dispozici v kartuších o objemu 310 ml, v sadách po 6 nebo 12 kartuších.Upozornění:  soni SPECIÁLNÍ LEPIDLO není vhodný pro PE pěny, jako je soni RESIST.Uchovávejte mimo dosah dětí!

198,00 Kč*
soni VLC-01
Délka pásky: 10 m | Šířka: 60 mm
Naše lepicí pásky soni jsou ideální pro krytí okrajů, ochranu křehkých povrchů i pro zakrývání spár a prasklin.Vyznačují se vynikající přilnavostí na různých podkladech. Díky širokému spektru použití se naše soni LEPICÍ PÁSKY  staly bestsellerem v profesionálním i soukromém prostředí.Naše lepicí páska soni VLC-01 s černým povrchem z netkané textilie dokonale ladí s povrchem našich černých akustických panelů soni DECOR a soni COMPOSITE. Je ideální pro zakrytí vnějších hran nebo maskování spojů. Integrovaná výztuha z tkanin zabraňuje roztahování.

Obsah: 10 m (57,20 Kč* / 1 m)

572,00 Kč*

Popis


Účinná zvuková izolace stěn mezi byty

Hluk od sousedů, ozvěna schodiště nebo hluk z dopravy mohou rychle zničit pohodlí, které ve svém domově očekáváte. Z dlouhodobého hlediska se tyto nepříjemnosti spojené s hlukem mohou stát psychickou zátěží a dokonce způsobit zdravotní poruchy.


My ve společnosti soniflex chceme, abyste se ve svém domově cítili příjemně, a pomůžeme vám skoncovat s hlukem ve vašem obytném prostředí. Naše akustické panely jsou ideální pro zvukovou izolaci příček ve starých obytných stavbách, řadových domech a bytových domech. Naše zvukově izolační panely, umístěné za závěsnou stěnou nebo - pokud je prostor omezený - namontované přímo na dělící plochu, snižují přenos zvuku stěnami a stropem. Zajistí vám tak požadovaný klid a znatelně zlepší akustiku v příslušných místnostech.

Zprávy z terénu

Zvuková izolace bytu

Rodina hlásí:

Bydlíme ve vícegeneračním domě postaveném v roce 1920. Jednotlivé byty jsou odděleny obyčejnými, poměrně tenkými stěnami, které nebrání hluku a hlasům, například hlasitému hovoru lidí nebo křiku a pláči dětí. Abychom tuto situaci napravili, rozhodli jsme se v rámci celkové rekonstrukce našeho domu pokrýt příčky zvukově izolační vrstvou.

Tým soniflexu doporučil vybudovat před příčkami tzv. závěsové stěny, které by odclonily hlasy a další zvuky šířící se vzduchem ze sousedního bytu. Pro takovou závěsovou stěnu se na stěnu připevňuje kostra z dřevěných lamel o tloušťce 30 až 50 mm, nejlépe na pružných distančních podložkách, aby bylo zajištěno akustické odrušení. Do prostor mezi lamelami se pak namontují zvukově izolační desky soni PROTECT R. V posledním kroku se na rám z lamel pomocí šroubů připevní sádrokartonové nebo dřevotřískové desky. Ještě lepšího zvukově pohltivého účinku se dosáhne, když se zvukově ochranný materiál, zde soni PROTECT R, nepřipevní přímo na stěnu, ale na dřevěné lamely (30 mm) před montáží stěnových desek.

Celá věc je optimalizována, pokud je sádrokartonová / dřevotřísková deska "oddělena" od sousedních stěn (vyplněním mezer) těsnicí páskou soni NBR (případně akrylátovým tmelem).

Manipulace a řezání zvukově izolačních panelů soni PROTECT R bylo snadné a s instalací desek jsme neměli žádné problémy.

Výsledek byl přesně takový, v jaký jsme doufali: Nyní jsou zvuky a hluk ze sousedního bytu na naší straně stěny prakticky neznatelné. soni PROTECT R je vysoce účinný zvukově absorpční materiál a nabízí vyšší hodnoty zvukové izolace než samotná melaminová pěna.

Poznámka od soniflexu 06/2024: Náš výrobek soni PROTECT R byl nahrazen soni COMPOSITE.


Zvuková izolace stropu

Náš zákazník uvádí:

Ve staré budově bylo třeba přestavět kompletní dřevěný strop a zároveň dosáhnout zvukové izolace bytu nad ním. Společnosti soniflex jsme poslali e-mail s popisem problému. Okamžitě nám odpověděli s popisem, jak by měla nová stropní konstrukce vypadat, a seznamem potřebných materiálů.

Objednali jsme si akustické panely soni PROTECT R a tuby se speciálním lepidlem soniflex.
Pro novou stropní konstrukci jsme použili dřevěné latě (4,8 x 5,8 cm) připevněné ke stěnám na obou koncích a ke stropním trámům na několika mezilehlých místech, kde to bylo možné.

Otázkou bylo, jak zajistit akustické oddělení od stávajícího stropu. A my jsme měli nápad: jednoduše jsme na šířku latí nařezali několik panelů soni PROTECT R a vložili je mezi nové latě a starý strop. Bylo to docela snadné a nejlepší řešení, jak zabránit přenosu hluku.

Poté byly akustické panely soni PROTECT R přilepeny mezi latě starého dřevěného stropu pomocí speciálního lepidla soniflex. Lepidlo bylo možné nanášet buď po jednotlivých bodech, nebo klikatě, jak to nejlépe odpovídalo situaci.
Poté se na latě připevnily sádrové desky, mezery se vyplnily tmelem a povrch se vyhladil.

Při tloušťce latí 5,8 cm a dodatečném materiálu soniflex mezi latěmi a starým stropem zůstala mezi materiálem soniflex a sádrokartonovou deskou dutina o šířce 0,5 až 0,8 cm. Podle soniflexu působí vzduch v tomto prostoru jako dodatečná izolační vrstva.

Postupovali jsme podle pokynů společnosti soniflex, abychom mezi sádrokartonovými deskami a stěnou ponechali mezeru a vyplnili ji akrylátovým těsnicím materiálem pro akustické oddělení desek od stěn (nebo lze využít naší těsnící pásku soni NBR).

S podporou společnosti soniflex a samozřejmě jejich materiálu soni PROTECT R bylo možné i pro laiky, jako jsme my, dosáhnout velmi dobrého výsledku.


Poznámka od soniflexu 06/2024: Náš výrobek soni PROTECT R byl nahrazen soni COMPOSITE.


Odhlučnění sousedů v řadovém domě

Rodina z Hamburku (Německo) popisuje své zkušenosti s odhlučněním dvojdomku:

Stěna mezi naší a sousedovou polovinou domu je silná jen asi 20 až 25 cm a není zvukově izolovaná. Na jedné straně zdi je náš obývací pokoj, na druhé straně ložnice našich sousedů. Již před nastěhováním do domu jsme si uvědomili, že hluk snadno prochází tenkou stěnou mezi oběma polovinami domu.

Poradci společnosti soniflex nám navrhli, abychom k odhlučnění příčky použili “závěsové stěny”.

Na základě rad, které nám společnost soniflex poskytla e-mailem, jsme objednali 10 m² (asi 110 čtverečních stop) protihlukových panelů soni COMPOSITE 32 mm a nalepili je na stěnu, kterou jsme předtím vyhladili hladicí hmotou. Samolepka na zadní straně panelů fungovala naprosto dokonale! Poté jsme pomocí šroubů o délce 6 cm (2,5 palce) namontovali přes zvukově izolační panely po celé délce stěny rám z dřevěných latí. Na tento rám jsme pak připevnili sádrokartonové desky, což umožnilo dosáhnout téměř dokonale vyrovnané “závěsové stěny”. Mezery na vnějších okrajích jsme uzavřeli bílým akrylátovým tmelem ze stavebnin. Po 24 hodinách vytvrzení jsme nanesli další vrstvu vyhlazovací hmoty, abychom zajistili dokonale rovný podklad pro vymalování. S výsledkem jsme VELMI spokojeni.

1. Toto zvukově izolační opatření se ukázalo být účinné, jak jsme doufali. Díky zavěšené stěně a panelům pohlcujícím zvuk se přenos hluku mezi oběma částmi domu snížil na minimum! Nyní můžeme v obývacím pokoji sedět a povídat si - nebo se bavit - až do pozdních nočních hodin, aniž bychom rušili spánek našich sousedů. Po instalaci zvukově izolačních panelů už přes zeď neproniká žádný hluk!

2. Jsme velmi spokojeni s vysokou kvalitou zvukově izolačního materiálu i s podrobným poradenstvím týmu soniflex, které bylo přesně přizpůsobeno našemu problému. Realizace navržených protihlukových opatření byla opravdu snadná.


Zvuková izolace bytu

Náš zákazník uvádí:

Hluk z vedlejšího bytu byl příliš velký, takže jsme museli najít řešení protihlukové izolace. Bydlíme v mezonetovém bytě, který sdílí stěnu z vápencových cihel s vedlejším bytem. Budova pochází z roku 1987. Přestože by vápenec měl tlumit zvuk, hluk z různých zdrojů (rádio/televize, telefonní a běžné hovory, chůze) v bytě našeho souseda byl přes zeď hodně slyšet. Tento problém s hlukem vnímali i naše návštěvy.

Konstrukce budovy, zejména umístění točitého schodiště vedoucího do druhého patra, omezovala celkovou tloušťku zvukově izolační obvodové stěny na pouhých 50 mm. To nás vedlo k volbě materiálu soni COMPOSITE o tloušťce 32 mm vloženého mezi dřevěné latě o tloušťce 28 mm, na které byly pomocí šroubů připevněny sádrokartonové desky.

Na obou stranách stěny a sádrokartonové desky byly kraje dřevěných lamel opatřeny těsnicí páskou, aby se minimalizoval přenos zvuku.

Zvukově izolační desky bylo velmi snadné vyříznout do správného tvaru a vlepit je do prostorů mezi latěmi. Protože celková tloušťka dřevěných latí plus těsnicí pásky na obou stranách byla 30 mm, nevznikla mezi sádrokartonovou deskou a akustickou pěnou žádná mezera a celková tloušťka byla dokonce nižší než maximální tloušťka 50 mm.

Toto opatření nyní do značné míry eliminuje běžné zvuky, jako je chůze nebo rádio/televize, a také tlumí vysoké zvuky, jako je velmi pronikavý hlas, na snesitelnou úroveň. Panely o tloušťce 52 mm by pravděpodobně vedly k ještě lepším výsledkům, ale v každém případě je náš byt nyní mnohem tišší než dříve!


Zvuková izolace stěny ložnice proti hluku ze sousedního bytu

Klient nám říká:
V ložnici mě často obtěžoval hluk z obývacího pokoje sousedů, například hlasy, televize, hudba nebo smích. Protože bydlím v nájemním bytě a moje ložnice je poměrně malá, zdála se mi instalace “závěsné stěny” pro odhlučnění příčky, jak doporučovala společnost soniflex, jako příliš nákladné opatření. “Závěsná stěna” by také zabrala příliš mnoho omezeného prostoru. Proto jsem se rozhodl pro jednodušší alternativu, kterou je upevnění protihlukových panelů soni COMPOSITE 52 mm přímo na povrch stěny. Vzhledem k tomu, že přímo před danou stěnu měla být umístěna velká šatní skříň, která ji téměř celou zakryje, bylo upevnění protihlukových panelů pomocí lepidla naprosto dostačující a nemusel jsem panely ani mechanicky upevňovat nebo zakrývat sádrokartonovými deskami, jak to obecně pro takové aplikace doporučuje společnost soniflex. Skříň nejen zajišťuje, že se zvukově ochranné panely neuvolní, ale také poskytuje dodatečnou zvukovou izolaci.
V kombinaci se šatní skříní se zvukově ochranné panely soni COMPOSITE připevněné přímo na stěnu ukázaly jako správné řešení ochrany mé ložnice před hlukem ze sousedního bytu, který je nyní prakticky neznatelný. S výsledkem jsem naprosto spokojen. A co víc, instalace protihlukových panelů byla opravdu snadná.

Zvuková izolace nepoužívaných vnitřních dveří

Jeden klient použil materiál soniflex pro odhlučnění interiérových dveří. Zde je jeho zpráva:

K akustické izolaci nepoužívaných dveří v našem nájemním bytě jsem použil protihlukové desky soni PROTECT R 50 mm. Cílem bylo snížit množství hluku přenášeného z kuchyně na jedné straně dveří do ložnice na druhé straně. Protože bydlíme v historické budově a stejně se jedná o nájemní byt, potřebovali jsme materiál na ochranu proti hluku, který by se dal snadno instalovat a odstranit, aniž by se poškodily dveře nebo zárubeň.

Proto jsem se rozhodl zakrýt dveře dvojitou vrstvou protihlukových panelů soni PROTECT R, které jsou zaklíněné v rámu dveří. Za tímto účelem jsem připravil dva panely o něco větších rozměrů, než je rám dveří, a slepil je k sobě pomocí speciálního lepidla soniflex. Pak jsem dvojitou vrstvu jednoduše zatlačil do rámu dveří. Protihlukové panely se snadno řežou nožem na koberce. Celý projekt zvukové izolace nezabral téměř žádný čas. A výsledek byl mnohem lepší, než jsem očekával: Dveře jsou nyní zcela zvukotěsné. Abychom dveře a zvukově izolační materiál skryli, jednoduše jsme před ně umístili skříň.

S akustickým materiálem a výsledkem jsem naprosto spokojen. A velmi jsem ocenil pomoc přátelských konzultantů společnosti soniflex. Takový vynikající zákaznický servis je v dnešní době vzácný. Děkuji.


Poznámka od soniflexu 06/2024: Náš výrobek soni PROTECT R byl nahrazen soni COMPOSITE.


Zvuková izolace dveří

Jeden klient nám vyprávěl o svém projektu odhlučnění dveří:

Problém: bylo třeba odhlučnit dveře do místnosti (v suterénu bytového domu), za níž se nachází domácí kino a hudební místnost.

Řešení: vrstva zvukově izolačních desek soni COMPOSITE o tloušťce 32 mm nalepená na dveřní křídlo ve spojení s dodatečnou těsnicí páskou aplikovanou mezi dveřní křídlo a zárubeň, jak doporučila společnost soniflex, přinesla velmi dobrý zvukově izolační výsledek. Nyní si mohu užívat sledování filmů v domácím kině bez nebezpečí, že budu obtěžovat sousedy - ti už nic neslyší.

Hrany zvukově izolačních desek jsou řezány s mimořádnou přesností, takže není třeba zakrývat nebo skrývat spoje: vypadá to jako jeden souvislý povrch. A obešel jsem se i bez dodatečné mechanické fixace doporučované společností soniflex, samolepicí podklad panelů byl dostačující. Před aplikací panelů jsem pouze očistil povrch dveří běžným čisticím prostředkem pro domácnost, to bylo vše.