Sádrokartonové příčky

Pro zvukovou izolaci příček mezi byty nebo řadovými domy doporučujeme použít „závěsnou stěnu“ soni PROTECT R - vysoce kvalitní recyklovatelný výrobek z měkké melaminové pěny. U takovéto „závěsové stěny“ se ke stěně připevní kostra z dřevěných lamel o tloušťce 30 až 50 mm, nejlépe na pružné distanční podložky, např. páska soni NBR, aby se přerušilo spojení.

soni PROTECT R vyniká výbornou pohltivostí hluku.

Při montáži do prázdného prostoru za „závěsovou stěnou“ soni PROTECT R minimalizuje šíření jakýchkoli vibrací a podstatně zlepšuje konstrukční zvukovou izolaci.

Klíčové výhody výrobku:

  • Vysoká účinnost zvukové izolace
  • Vynikající schopnost pohlcování zvuku
  • Dodatečný tepelně izolační účinek šetří energii
  • Dlouhá životnost
  • Bez minerálních vláken, fyziologicky bezpečný
soni COMPOSITE
Barva: černá | Tloušťka: 32 mm
soni COMPOSITE je kombinovaný výrobek vyrobený z naší syntetické soni EVA těžké fólie a akustické pěny laminované dekorativní plstěnou vrstvou. Tato ideální kombinace zajišťuje dvojí protihlukový účinek: pohlcování zvuku plus zvukovou izolaci - pro obzvláště vysokou celkovou účinnost při snižování hladiny hluku.soni COMPOSITE je obzvláště vhodný pro izolaci proti přenosu zvuku. Například při montáži na stěnu směrem k sousednímu bytu nebo na tzv. stavební příčku dosahuje náš dvouvrstvý akustický výrobek znatelného snížení hluku. Pro individuální designové možnosti máte na výběr z různých barev plsti.Pomocí ulamovacího nože můžete soni COMPOSITE nařezat na požadovanou velikost a tvar. Samolepicí zadní strana slouží především jako pomůcka při instalaci.

Obsah: 0.5 m² (2 991,54 Kč* / 1 m²)

1 495,77 Kč*
soni NBR sealing tape
soni NBR sealing tape is a closed-cell sealing material on the basis of NBR. A typical application of soni NBR is in the construction of a curtain wall, where it acoustically decouples the wooden lathing. Because of its suitability for contact with oils, e.g. engine oil, our sealing and decoupling tape has also proven to be an excellent solution for use in many technical areas as well as in vehicles, machines, enclosures, hoods and much more. Moreover, it is exceptionally hard-wearing and extremely resistant against deformation.  The self-adhesive rear face makes installation fast and easy. Roll length: 5 mThickness: 5 mmWidth: 40 mmHardness Shore 00: 31Tensile strength / ISO 1798: ≥ 205 kPa

Obsah: 5 m (65,41 Kč* / 1 m)

327,04 Kč*
soni PROTECT R
Náš zvukově izolační panel soni PROTECT R je vysoce kvalitní recyklační výrobek na bázi melaminové pryskyřice. To, co dělá soni PROTECT R tak výjimečným, je jeho vynikající schopnost pohlcovat a izolovat zvuk, což umožňuje účinnou prevenci přenosu zvuku. Při montáži do prázdného prostoru za stavební příčkou nebo podhledem minimalizuje soni PROTECT R šíření hluku, vibrací a rezonancí - pro lepší zvukovou izolaci příček, stěn a stropů. Tím se účinně zastaví přenos okolního hluku nebo nepříjemně hlasitých zvuků ze sousedních bytů. Rady pro stavební příčku:Ke stavební příčce připevněte dřevěné latě o tloušťce 30 nebo 50 mm. Mezi stěnu a latě je ideální umístit pružnou vrstvu, aby se zabránilo vzniku zvukových mostů. Ideálním řešením pro takovou pružnou montáž je naše těsnicí páska soni NBR. Do prázdných prostor mezi latěmi pak vložte náš zvukově izolační výrobek soni PROTECT R a zakryjte je sádrokartonovými nebo dřevotřískovými deskami přišroubovanými k latím. Pro ještě účinnější pohlcování zvuku lze soni PROTECT R namontovat na dřevěné latě (30 mm) místo toho, aby byl aplikován přímo na stěnu. Vzniklá vzduchová mezera působí jako dodatečná zvuková izolace. Pro optimalizaci stavební příčky můžete sádrokartonové / dřevotřískové desky "oddělit" od podlahy a stropu i přilehlých stěn vyplněním okrajových spár akrylátem. Příklad konstrukce stavební příčky pro účely zvukové izolace naleznete v referenci "Sousedé / Stavební příčky".

Obsah: 0.5 m² (1 516,04 Kč* / 1 m²)

758,02 Kč*
soni SPECIÁLNÍ LEPIDLO
Náplň / Set 6 nebo 12 tub: tuba 310 ml
Naše soni SPECIÁLNÍ LEPIDLO je ideální lepidlo pro bodovou i celoplošnou fixaci zvukově izolačních materiálů a akustických prvků z pěn s otevřenými buňkami, zejména melaminových a PUR pěn.Stabilní soni SPECIÁLNÍ LEPIDLO bez rozpouštědel zajišťuje vynikající přilnavost k typickým stavebním materiálům, jako je beton, omítka, zdivo, cement a dřevo. Díky elastoplastickému jednosložkovému polymerovému lepidlu lze naše panely z pěnové hmoty s otevřenými buňkami lepit přímo na stěnu nebo strop. Viz také náš leták "Pokyny pro zpracování a skladování".Náš soni SPECIÁLNÍ LEPIDLO je k dispozici v kartuších o objemu 310 ml, v sadách po 6 nebo 12 kartuších.Upozornění:  soni SPECIÁLNÍ LEPIDLO není vhodný pro PE pěny, jako je soni RESIST.Uchovávejte mimo dosah dětí!

233,49 Kč*

Požární ochrana

Mnohé z našich protihlukových výrobků jsou klasifikovány jako nehořlavé podle DIN 4102 nebo DIN EN 13501. Pro informace o požadované třídě požární ochrany se prosím předem obraťte na místní úřady.

Montáž

Téměř všechny naše výrobky lze na vyžádání dodat se samolepicí vrstvou, což umožňuje snadnou, čistou a časově nenáročnou instalaci - ideální pro dodatečnou montáž v již používaných místnostech.

Ochrana proti hluku

Naše materiály díky své struktuře s otevřenými buňkami pohlcují zvukové vlny a účinně tlumí obtěžující hluk. Uspokojivého výsledku lze dosáhnout již při obložení 30 až 50 % povrchu stropu a stěn.

Oblasti použití pro

Zeď se sousedy | Obvodová stěna